Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Jedni parkoviště odmítají, druzí prosazují

Možné řešení nových parkovacích stání

Hned dvě petice se dostaly v listopadu na stůl starosty města Petra Kopínce. Ta první se staví proti záměru vybudování nového parkoviště s 44 místy ve dvou výškových úrovních na ulici Palackého. Ta druhá naopak vybudování parkoviště žádá. Odpůrci investice se obávají dopadů na životní prostředí a kvalitu života v místě i znehodnocení nemovitostí v lokalitě, zastánci parkoviště apelují na to, že parkovacích míst je málo a odstavená auta překážejí v přístupu i vozům integrovaného záchranného systému.

Studii pro výstavbu parkoviště jsme již na internetových stránkách města představili, podklady jsou zájemcům k nahlédnutí také na radnici.

„Petici proti výstavbě parkoviště podepsalo 139 lidí, tu druhou, pro výstavbu parkoviště, sto padesát občanů. Seznámil jsem s požadavky členy rady města a informovat budu také zastupitele a další občany na veřejném zasedání zastupitelstva města 11. prosince. Na obě petice samozřejmě v termínu odpovím,“ řekl starosta Petr Kopínec.

Signatáři petice proti novému parkoviště se obávají nenapravitelného dopadu plochy pro parkování na lokalitu mezi bytovými domy a rodinnými domky. Upozorňují na poškození estetiky i přírody, znehodnocení bydlení v místě. Obyvatele sídliště i rodinných domků bude provoz rušit hlukem i výfukovými zplodinami, zmizí hezký kout zeleně. Signatáři petice pro vybudování parkoviště naopak realizaci investice žádají, protože současná situace je neúnosná. V místě je naprostý nedostatek míst k parkování a ulice Družstevní bývá často téměř neprůjezdná. Je zapotřebí zajistit řádnou dostupnost složek integrovaného záchranného systému pro obyvatele celé lokality.

„Nedostatek parkovacích míst v lokalitě město řeší snad více než deset let, kdy se hledalo optimální řešení přijatelné pro většinu obyvatel. Dříve jsme měli studii pro ulici Palackého a Nad Stadionem, dotazovali jsme se občanů, jak si parkování představují, co by jim nejlépe vyhovovalo. Jednu zimu se dokonce zkoušel model vedení dopravy po Palackého jednosměrně, aby při kraji ulice mohla parkovat vozidla. Těch mezitím zase přibylo, v některých rodinách lidé využívají i více vozidel.“ uvedla místostarostka Ing. Iveta Pešatová. 

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Foto: archiv města

Vytvořeno 28.11.2019 13:47:10 | přečteno 449x | Mgr. Alena Kiedroňová
load