Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Blíží se slavnosti "Vrbno se baví"

Vrbno se baví - můžete koupit, autor: Ladislav Olejníček

Slavnosti "Vrbno se baví" se letos uskuteční ve dvou dnech, v pátek 7. června a sobotu 8. června. Oproti jiným letním slavnostem mění místo - sejdeme se přímo v centru města na ulici Jesenické. Vstup je zdarma, připraven je pestrý program na pódiu, které vyroste v blízkosti pošty, ale také doprovodný program pro děti i dospělé. Snad letos nebudeme potřebovat deštníky a pláštěnky, ale i na "mokrou" variantou tým organizátorů za radnici i Střechu či Spolek Přátel Vrbenska počítal.

Vítejte ve Vrbně a dobře se bavte

Už jen několik dnů nás dělí od tradičních městských slavností. „Vrbno se baví“ letos druhým dnem trefí Medarda, tak doufejme, že pověstná kápě zůstane tentokrát suchá a dobře se pobavíte i bez deštníků a pláštěnek. Organizační tým složený z pracovníků Střediska kultury a vzdělávání i týmu z radnice a Spolku Přátel Vrbenska pro pohodu návštěvníků udělal maximum, tak, aby slavnosti proběhly v novém duchu, byly dynamické, svěží a aby si tady to své našli děti, rodiče i senioři.

Bez vstupného

Novinkou je uspořádání slavností přímo ve městě, na ulici Jesenické. Může tady volně přijít každý, bez vstupného. Navíc si letos můžete ve stánku města koupit hned několik praktických maličkostí, třeba moc šikovné plastové kelímky, s kterými projdete od stánku ke stánku a pak si je vezmete domů. Připraveny jsou také nezaměnitelné veselé klobouky, ale také bezpečnostní pásky pro chodce či cyklisty, nebo míčky skrývající v sobě pláštěnku. Vše s logem města nebo přímo názvem slavností Vrbno se baví.

Pódium vyroste v blízkosti pošty, na ulici postavíme lavice se stoly i stany pro případ nepřízně počasí. Budou tady také stánky prodejců v oboru gastronomie, s nápoji z pípy i skla, ale také prodejců dalšího zboží včetně nabídky krajových specialit či výrobků s certifikátem Jeseníky – originální produkt. Najdete také stánek Moravskoslezského kraje s nabídkou turistických atraktivit, báječný program pro malé i velké připravili členové Spolku Přátel Vrbenska, ale také motoristé, hasiči, policisté a další. Sociální zázemí využijte v areálu TJ SOKOL, nebo u kolotočů na ulici Zlatohorské.

Novinkou je letní kino, pro které organizátoři zajistili promítání snímku Bohemian Rhapsody (USA 2018) o kapele Queen. Výběr filmu koresponduje s hudební částí našich slavností.

Dopravní uzávěra a přeložené zastávky

Od pátečního rána 7. června už od 6 hodin začne úplná uzavírka Jesenické od vjezdu k Penny marketu až po parkoviště u Dřevokombinátu. Potrvá až do neděle 9. června do 8 hodin. Osobní vozidla zejména místních občanů mohou využít objížďku přes sídliště, větší vozidla a také autobusy musí objížďkou přes Mnichov a Železnou. Značení dopravními značkami i organizace dopravy je zajištěna. Překládá se autobusová zastávka z centra u Penny marketu k prodejně pana Lindnera a kavárně „U nás“, zastávka u Dřevokombinátu v obou směrech bude po dobu slavností až do nedělních 8 hodin ráno zrušena.

Radnice oslovila majitele nemovitostí stojících na Jesenické ulici i přilehlých uličkách, aby zvážili nutnost výjezdu svými vozidly, případně aby si svá auta zaparkovali na jiných vhodných místech, odkud bez potíží vyjedou. Děkujeme za vstřícnost a pochopení.

Parkování u Dřevokombinátu a u Penny

Pokud na slavnosti pojedete svými vozy, využijte parkoviště u Dřevokombinátu, parkoviště u Penny marketu a parkovací místa v ulicích Nové doby, Bezručova a Nádražní.

Program slavností Vrbno se baví 2019 najdete ikona souboruna plakátech. (ak)


Vytvořeno 27.5.2019 10:19:58 | přečteno 1105x | Mgr. Alena Kiedroňová
load