Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Zastupitelé se setkali s výpravou z Glogówku

Utkání v bolwlingu, autor: Alena Kiedroňová

Do šestnáctého roku vstoupilo zkraje roku 2018 partnerství Vrbna pod Pradědem s polským Glogówkem a zraje jako víno. Představitelé obou měst se pravidelně setkávají, promýšlejí možné projekty, zajímavé akce, diskutují o práci volených orgánů. Vrbenští v úterý 13. února uvítali početnou výpravu polských dětí, které dorazily na masopustní bruslení, o dva dny později přijeli zástupci glogówské radnice na už tradiční přátelské utkání v bowlingu do Hotelu Centrum Stone.

A hned o dva dny později jede z Vrbna do Glogówku autobus plný dětí i dospělých na sobotní maškarní karneval na ledě. Frekvence vzájemných setkání je skutečně častá, podstatné je, že akce pomáhají vzájemnému poznávání a lepšímu porozumění. Od loňského roku obě města naplňují projekt Zimní tradice v příhraničí, který je spolufinancován z fondů Evropské unie. Projekt se setkal s nebývale spontánním ohlasem, vstoupili do něj také členové některých spolků. K akcím připraveným v čase adventu patřilo rozsvěcení vánočních stromů, nejprve ve Vrbně a o několik dnů později v Glogówku. Odpočítali je společně starostka Květa Kubíčková a burmistr Andrzej Kalamarz. Akce spojené s jarmarkem a ochutnávkou krajových specialit se nadmíru vydařily.

"Přišly nám skutečně velmi příznivé ohlasy a jako organizátoři máme opravdu radost, že se naše česko-polské a polsko-české aktivity lidem líbí," potvrdila projektová manažerka vrbenské radnice Monika Návojová. 

Utkání v bowlingu mívají komornější ráz, určeny jsou totiž zejména členům volených orgánů na radnicích v Glogówku a ve Vrbně. Tentokrát ovšem selhala technika a obě bowlingové dráhy zůstaly až do konce večera v poruše, proto si někteří účastníci setkání zahráli u kulečníkových stolů. A hlavně si přátelsky popovídali.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek

Foto: autorka

Vytvořeno 15.2.2018 13:09:40 | přečteno 536x | Mgr. Alena Kiedroňová
load