Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Zájemcům o přípojky k vodovodu v Mnichově

vodné a stočné

Nedostatek pitné vody v Mnichově má vyřešit prodloužení vodovodního řadu. Investorem III. etapy bude společnost TECHNICKÉ SLUŽBY VRBNO s.r.o., která bude usilovat o dotaci na vybudování sítě. Město Vrbno pod Pradědem dosud nabízelo řešení kritického nedostatku vody dotací jednotlivým žadatelům na vybudování studní, propříště má potřeby obyvatel i vlastníků rekreačních objektů zajistit právě vodovod.

Jak to vypadá s budováním vodovodu Mnichov - III. etapa, jsme zjišťovali u jednatele TECHNICKÝCH SLUŽEB VRBNO s.r.o. Zdeňka Valenty. Zde je jeho odpověď:

"Investorem akce je naše společnost TECHNICKÉ SLUŽBY VRBNO s.r.o. V současné době je již zpracován projekt na ˇVodovod Mnichov - III. etapa´ a dne 12. 6. 2018 bylo vydáno územní rozhodnutí č. 20/2018 na umístění stavby. K dnešnímu dni je zveřejněno na úřední desce a nenabylo ještě právní moci. Bez stavebního povolení nelze nejen stavět, ale ani žádat o dotaci, bez které nejsme schopni akci profinancovat.

Předpokládáme, že dotační tituly na rozšiřování vodovodů budou vypsány Ministerstvem životního prostředí nebo Ministerstvem zemědělství v průběhu června až července 2018. Pokud tyto dotační tituly budou vypsány na rozsah našeho projektu a budeme schopni naplnit dotační podmínky, pak budeme o dotaci žádat.

Jakmile budeme mít pro občany ucelenější a konkrétnější informace, zveřejníme je.  Žádáme veřejnost, aby v případě jakýchkoli dotazů se obracela přímo na naši organizaci," uvedl Zdeněk Valenta. 

Je třeba dodat, že doposud byl jednou z podmínek pro získání dotace odběr vody minimálně padesáti trvale žijícími obyvateli v daném místě. V případě Mnichova, části bez vodovodu, je zatím přihlášeno 41 žadatelů. Je proto na místě, aby lidé znovu posoudili, nakolik jsou ohroženi déletrvajícím suchem, kdy se zásoba vody snižuje. V případě hloubení studní se musí počítat zpravidla s vrty hlubokými desítky metrů. Jistotu trvalého připojení a dostatku vody pak lidé mají právě ve vodovodu. Vedle obyvatel Mnichova se na vodovod budou moci připojit také majitelé chalup a chat. Všichni budoucí odběratelé pitné vody si budou muset zajistit na vlastní náklady přípojky k objektům. "Pokud se nám někteří zájemci o připojení na vodovod dosud nepřihlásili a mají vážný zájem, ať se co nejdříve zastaví za námi v budově TS VRBNO, kde mohou získat přesné informace," dodal Valenta.

"V letošním roce zatím město neposkytlo žádnou individuální dotaci na výstavbu studní v Mnichově, vloni poskytlo žadatelům celkem 80 tisíc korun. Je třeba říci, že vedení města vnímá řešení situace pro Mnichov právě ve výstavbě vodovodu, který je lepším řešením," potvrdila vedoucí finančního odboru Městského úřadu Vrbno pod Pradědem Bc. Marcela Vosáhlová.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek

Vytvořeno 13.8.2018 11:15:43 | přečteno 571x | Mgr. Alena Kiedroňová
load