Dnes je 2.4.2023 a svátek má Erika

Vrbno má od roku 2019 participativní rozpočet

Vrbno z ptačí perspektivy

O využití částí rozpočtu mohou v některých městech rozhodnout sami občané. Vrbenští určitě, zastupitelé v prosinci rozhodli, že pro takzvaný participativní rozpočet vyčlení 300 tisíc korun pro rok 2019. Občané mohou probrat své nápady se sousedy a návrhy podat na podatelnu radnice už od 2. ledna 2019, a to také elektronicky.

„Občané přijdou s nápady, o kterých diskutují se sousedy i se samosprávou, a ty pak předloží elektronicky nebo písemně dle stanovené metodiky na Městský úřad. Návrhy se dopracují společně se samosprávou a poté se projekty připraví a hlasuje se o nich. Vybrané návrhy se zrealizují,“ vysvětlila princip zastupitelka Ing. Pavla Müllerová, pověřená řízením majetkoprávního odboru MěÚ Vrbno pod Pradědem.

Může to tedy být zrovna váš nápad, který se bude líbit sousedům, proberte s nimi své představy. Návrhy se mohou podávat už od prvního pracovního dne ledna přes podatelnu, dotazy směřujte na adresu: pavla.mullerova@vrbnopp.cz. Tuto příležitost dostávají naši občané poprvé, rozhodně se počítá s aktivitou mladých lidí od 16 let věku. 

S participativním rozpočtem už pracují například města Krnov, Opava, Ostrava-Poruba, Ostrava-Jih či Litoměřice. 

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek


Navazující článek: Participativní rozpočet

Vytvořeno 28.12.2018 9:27:32 | přečteno 669x | Mgr. Alena Kiedroňová
load