Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Třetí ročník "Jedeme v tom společně" úspěšně skončil

Jedeme v tom společně, autor: Ladislav Olejníček

Slavnostním vyhodnocením a vyhlášením vítězů skončil 3. ročník soutěže Jedeme v tom společně, kterou pořádá Domov seniorů ve Vrbně pod Pradědem. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 60 organizací, z toho byly čtyři domovy seniorů ze Slovenska, zbývající pak z celé České republiky. Průměrný věk závodníků byl 79 roků, přičemž nejstarší měl stěží uvěřitelných 105 let.  

Závodníci se letos vypravili pomyslně na rotopedech po vlastech českých a slovenských a urazili během dvou měsíců trasu dlouhou 1 800 kilometrů.

Celé slavností ukončení 3. ročníku soutěže bylo on - line přenášeno do všech zúčastněných organizací. Kromě ředitele pořádajícího domova Jana Vavříka pozdravili závodníky i zástupce hejtmana Moravskoslezského kraje …Krkoška a starostka Vrbna pod Pradědem Květa Kubíčková. Ta společně s místostarostou Pavlou Müllerovou také předala drobné odměny závodníkům z domova seniorů ve Vrbně pod Pradědem – Mnichově. 

„Při této soutěži je vidět, že domovy mezi sebou vzájemně spolupracují, komunikují, vznikají nová přátelství, protože tato soutěž je unikátní rovněž v tom, že po celé dva měsíce probíhá on line,“ stručně zhodnotil soutěž její ředitel Jan Vavřík.  

Třetí ročník soutěže úspěšně skončil, už teď začínají přípravy na ten další. Tentokrát by se závodníci měli vypravit na Jadran.

Ladislav Olejníček
Vytvořeno 14.5.2018 11:14:52 | přečteno 539x | Patrik Locku
load