Dnes je 2.4.2023 a svátek má Erika

Pojedeme s novým autodopravcem

Autobusy Transdev Morava, autor: Transdev Morava s.r.o.

Cestující veřejnost čeká od neděle 9. prosince 2018 zásadní změna. Autobusovou dopravu na linkách z Bruntálu do Karlovy Studánky a z Vrbna do Zlatých Hor přebírá nový dopravce - Transdev Morava s.r.o. Cestovat budeme bílými autobusy typu SOR s červenými grafickými prvky. Ubudou spoje na lince 863 vedené přes Širokou Nivu a Karlovice, dopravní spojení zajistí vlaky z Milotic n. O. do Vrbna p. P. 

O připravovaných změnách zajištění dopravní obslužnosti v regionu jsme veřejnost informovali. Zatímco doposud uzavíraly města a obce smlouvu o poskytování veřejných služeb v přepravě cestujících veřejnou linkovou osobní dopravou přímo s autodopravcem, se společností ARRIVA MORAVA a.s., od prosince budou příspěvky poskytovat Moravskoslezskému kraji. Ten bude garantovat dopravní obslužnost celého regionu podle oblastí a nového dopravce vybral ve veřejných soutěžích.

Společnost Transdev Morava a.s. vyhrála výběrové řízení pro oblasti Bruntálska, Krnovska, Rýmařovska a západní části Novojičínska a její bílé autobusy s červenými grafickými prvky vyjedou na určené linky poprvé v neděli 9. prosince 2018. Moravskoslezský kraj společně s Koordinátorem KODIS s.r.o. přistoupily k optimalizaci veřejné dopravy. Patří sem lepší využití fungující železniční dopravy, kdy doposud jezdily prakticky po stejné trase a neúčelně v podobném čase jak vlaky, tak autobusy.

Mezi významné změny patří redukce spojů na lince 863 z Bruntálu do Vrbna pod Pradědem vedené údolím řeky Opavy, kde některé dřívější spoje nahrazuje vlak, a to jak ve dnech víkendů a státních svátků, tak i v pracovních dnech. Vrbenská radnice se obrátila koncem listopadu 2018 na zástupce Koordinátora ODIS Bc. Lukáše Hrmela s připomínkami ke zhoršení komfortu cestujících z Vrbna pod Pradědem a zejména obcí v údolí řeky Opavy, které přijdou o některé spoje linky 863. Využití vlaků je v tomto případě problematické, protože vzdálenost nádraží je pro mnohé občany markantní, v řádu kilometrů. 

Zveřejněný jízdní řád, který v tištěné podobě vyšel také v prosincovém čísle Zpravodaje Sdružení obcí Vrbenska, doznal po připomínkách z vrbenské, karlovické a andělohorské radnice určitých nových změn, v případě potřeby by další změny mohly vejít v platnost až od března 2019. V případě potřeby své připomínky adresujte na emailovou adresu alena.kiedronova@vrbnopp.cz, tel. 554 795 107, případně na společnost ODIS: lukas.hrmel@kodis.cz

PLATNÉ JÍZDNÍ ŘÁDY AUTOBUSŮ PO DÍLČÍCH ÚPRAVÁCH:

ikona souboruLinka 863 Bruntál - Široká Niva - Karlovice - Vrbno pod Pradědem, Ludvíkov - Karlova Studánka; 

  • po připomínkách obcí je přidán, respektive prodloužen spoj č. 11 s odjezdem v pracovních dnech z Bruntálu v 10.30 hod, s dojezdem do Karlovy Studánky v 11.38 hod), prve byl spoj č. 11 vypravován až z Vrbna p. P. ve směru na Karlovu Studánku v 10.05 hod za podmínky, že vyčkávat na příjezd vlaku do Vrbna p. P. bude nejvýše 5 minut. 
  • Toto prodloužení spoje 11 si v režimu autodopravce vyžádalo zařadit spoj č. 32 v opačném směru (v pracovních dnech), s odjezdem z Vrbna p. P. centrum v 7.35 hod, s dojezdem do Bruntálu v 8.25 hod
  • Dochází rovněž k časovému posunu odjezdu spoje č. 22 o půlhodinu na 14.25 hod ze zastávky Karlova Studánka, res. Hubertus (původně odjezd ve 14.55 hod), s dojezdem do Bruntálu v 15.28 hod

ikona souboruLinka 861 Bruntál - Staré Město - Světlá - Andělská Hora - Vrbno p. P. - Ludvíkov - Karlova Studánka; po připomínkách radnice v Andělské Hoře byl upraven spoj č. 20, u něhož došlo k časovému posunu s odjezdem z Karlovy Studánky na 14.50 (prve 14.05 hod), s dojezdem do Bruntálu v 15.50 hod 

ikona souboruLinka 907 Vrbno p. P. - Heřmanovice - Zlaté Hory,

ikona souboruLinka 901 Krnov - Zlaté Hory 

Zlepšuje se návaznost linek 907 a 901 (do Zlatých Hor od Krnova) a navázání spojů na linkách 863 a 907 na vlaky na regionální trati 313 Milotice n. O. - Vrbno pod Pradědem.

„Z mého pohledu máme fyzicky zajištěnu autobusovou dopravu za přijatelné ceny a za nejvyšší dostupnou kvalitu až do roku 2028. Takže se můžeme soustředit na to podstatné – optimalizovat jízdní řády tak, aby autobusy jezdily tam, kde je lidé potřebují a v časech, kdy je potřebují,“ uvedl Ing. Jakub Unucka, MBA, náměstek hejtmana kraje. Na tvorbu jízdních řádů zřídil kraj speciální analytický tým, na podzim chce zároveň spustit kampaň na přilákání nových cestujících ve věkové skupině studentů nad 18 let. "Autobusy jsou všechny nové, ekologické, klimatizované, nízkopodlažní, s LCD panely, USB zásuvkami a WiFi,“ doplnil Unucka.

ikona souboruPlatný jízdní řád vlaků od 9. 12. 2018.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Foto: Transdev Morava s.r.o.

Autobusová doprava

Autobusy Transdev Morava, autor: Transdev Morava s.r.o.

Autobusy Transdev Morava

 
Autobusy Transdev Morava

Autobusy Transdev Morava

 
Autobusová doprava

Autobusová doprava

 
Autobusy Transdev Morava

Autobusy Transdev Morava

 
Autobusová doprava

Autobusová doprava

 
Autobusová doprava

Autobusová doprava

 
 
Vytvořeno 3.12.2018 16:47:22 | přečteno 1824x | Mgr. Alena Kiedroňová
load