Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Informace k oslavám a jak řešit noční klid

balónky2

V důsledku narůstajícího počtu dotazů občanů, jak nahlásit konání rodinné akce v rámci obecně závazné vyhlášky (př. oslava narozenin, svatby apod.) uvádíme následující. S účinností od 1.10.2016 došlo k novele přestupkového zákona, kterou došlo ke zrušení možnosti udělovat výjimky z rušení nočního klidu. 

Novela přešla i do nového přestupkového zákona, který nabyl účinnosti dne 1.7.2017. Jedinou možností, jak oznámit konání akcí a neporušit tak přestupkový zákon byla možnost v loňském roce nahlásit akci a požádat o zařazení do obecně závazné vyhlášky města.

Obecně závazná vyhláška města Vrbno pod Pradědem č. 3/2017 nabyla účinnosti 1.1.2018. Judikatura totiž říká, že se musí jednat o výjimečnou akci.

Proto nám nezbývá nežli občanům doporučit, aby se v případě, že vědí, že budou nějakou oslavu pořádat, aby se domluvili se sousedy a domluvit se rovněž na Policii ČR OO Vrbno pod Pradědem.

V obecně závazné vyhlášce č. 3/2017 jsou vymezeny akce, pro které je vymezen noční klid a vymezení nočního klidu spadá na celé území města a jeho místní části.

Pokud svoji akci pořádáte v některém z těchto termínu, pak si musíte hlídat pouze čas, pro který je vymezen. Termíny akcí zařazené do obecně závazné vyhlášky, budou v předstihu vyvěšeny na úřední desce Městského úřadu Vrbno pod Pradědem, případně se na ně můžete dotázat na odboru vnitřních věcí paní Sakalové (tel. 554 795 129).

Martina Sakalová, referentka přestupků

Vytvořeno 30.5.2018 14:04:56 | přečteno 1018x | Patrik Locku
load