Dnes je 30.9.2022 a svátek má Jeroným

Vrbenští hasiči si vedli profesionálně

požár Karnola, autor: archiv Policie ČR

Starostce města Květě Kubíčkové přišel děkovný dopis ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Vladimíra Vlčka za zásah vrbenské jednotky Sboru dobrovolných hasičů při ničivém požáru v areálu národní kulturní památky - Karnoly Krnov. Událost z 20. prosince 2017 si vyžádala zásah devatenácti jednotek požární ochrany z širokého okolí. "Jsem hrdá na naši jednotku SDH, její členové patří k nejlepším," uvedla starostka.

Požár v Krnově byl složkám integrovaného záchranného systému nahlášen 20. prosince v 15:47 hodin. Objekt bývalé textilní továrny na výrobu kvalitních vlněných tkanin stojí na frekventovaném Říčním okruhu, který je hlavním silničním tahem na trase z Bruntálu na Opavu a Ostravu. Policisté museli celou komunikaci I/11 uzavřít, aby umožnili přístup technice hasičů. Doprava tady mohla být obnovena teprve po 23. hodině, potvrdila komisařka por. Bc. Pavla Jiroušková z Policie ČR.

Hasičský záchranný sbor poslal na místo požáru vedle profesionálních jednotek také jedenáct jednotek SDH z obcí a měst v okolí a jednu jednotku SDH z podniku. Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu a na místě zasahovalo celkem 88 hasičů. Průběh požáru a jeho likvidaci popisuje v děkovném listu brig. gen. Ing. Vladimír Vlček, Ph.D., ředitel Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Objekt, který je národní kulturní památkou a byl připravován pro nové muzeum textilnictví, je nyní zle poškozen. Jak ve svých reportážích uvedl také Moravskoslezský deník, zničeny byly staré textilní stroje i vzorníky vyráběných látek za uplynulých takřka 150 let. Ačkoli škody jsou nedozírné, podařilo se hasičům skvělým zásahem ochránit další hodnoty a navazující provozy. "Dovolte mi poděkovat vašim hasičům za vysoce profesionální přístup a enormní nasazení při zdolávání této mimořádné události. Společnými silami se tak v konečném důsledku podařilo v přilehlých objektech uchránit hodnoty nemalého rozsahu," ocenil v dopise starostce Vladimír Vlček.

ikona souboruDopis starostce

"Jsem hrdá na vrbenské hasiče, zase a znovu prokazují odvahu, připravenost k zásahům, osobní nasazení pro záchranu lidských životů, zdraví a majetku. Naprosto právem se těší uznání široké veřejnosti. Děkuji jim, že dělají čest svému městu," konstatovala starostka Květa Kubíčková.


Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek

Foto: archiv Policie ČR


poděkování hasičům - Karnola Krnov

požár Karnola, autor: archiv Policie ČR

požár Karnola

 
požár Karnola 2, autor: archiv Policie ČR

požár Karnola 2

 
 
Vytvořeno 28.12.2017 11:32:24 | přečteno 2253x | Mgr. Alena Kiedroňová
load