Dnes je 23.9.2023 a svátek má Berta

Vrbenské lišky obsadí dračí loď

lišky 1

Tým Vrbenské lišky, který o víkendu 26. a 27. srpna startuje na závodech dračích lodí na Slezské Hartě v leskovecké zátoce, nastupuje. Přijďte povzbudit naše dvacetičlenné smíšené mužstvo a požeňte ho k vítězným metám. V sobotu od 9 hod startuje závod na 200 metrů sprint, v neděli ve stejném čase závod na 1.000 metrů. Festival dračích lodí slibuje hodně legrace, zábavy a samosebou pádlování k cíli.

Tým Vrbenské lišky tvoří i s náhradníky:

lišáci David Valach, Jiří Zadovei, Jan Richter ml., Robert Sivulka, Dan Koudela, Petr Kopínec, Petr Kubíček, Petr Gut, Josef Dostál, Marek Vikartovský, Jan Fučela, Ivan Kuja, Vladislav Ziegelbauer a

lišky Linda Dolečková, Jaroslava Schefflerová, Ladislava Lančiová, Monika Ševčíková, Ivana Gajdošová, Pavla Müllerová, Lucie Vikartovská, Milada Gamovská, Nikola Vondrová, Nelly Maria Fučelová Rozmanitová a Karolína Kopíncová

V Leskovci i ve vodách Slezské Harty budou nepřehlédnutelní, vybaveni jednotnými dresy s tričky, kšiltovkou, liščími oušky i ocásky. Chybět nebude ani jejich maskot. 

"Jsme připraveni, na místo jedeme už ve čtvrtek, kdy si vytyčíme prostor našeho tábora Vrbenských lišek," potvrdil radní a jeden z lišáků Petr Kopínec. Starostka Květa Kubíčková nebude v partě Vrbenských lišek chybět, ale pádlování raději přenechá druhým: "Já budu fandit a třeba rozdávat guláš. Ohromně se těším, závod dračích lodí, to je prostě legrace, dobrá parta, soutěživost. Nemusíme vyhrát, důležité je nedojet jako poslední." Její zeť, dlouholetý vodák, v pátek povede trénink týmu a v sobotu jako háček pojede první závod. V pátek si rozvrhne, jak kdo bude v dračí lodi sedět a pádlovat, důležité je, zda je člověk pravák či levák, jak je velký i těžký. 

Zdá se, že se pro závod sešla bojová parta. Jsou tu sportovci, hasiči, podnikatelé i třeba učitelky či úřednice. "Tým jsme sestavovali několik týdnů a jsou v něm také lidé, kteří se přihlásili na naši výzvu zveřejněnou na webu. Závod dračích lodí oslovil i mnohé vrbenské firmy, které nám finančně vypomohly. Z rozpočtu města jsme uhradili jen poplatek za účast, vše ostatní pokryjeme sponzorsky. Sami členové týmu přispějí na zdárný průběh akce," potvrdila jedna z členek týmu, místostarostka Ing. Pavla Müllerová (na snímku s Robertem Sivulkou). 

Vrbenské lišky zvou vrbenskou veřejnost, ať přijede fandit. Počasí má být ukázkově letní a víkend u vody bude určitě fajn.

Organizátoři festivalu dračích lodí připravili pro účastníky a ostatní veřejnost hodně zábavy a dobré muziky. V sobotu zahraje v 17.30 hod Pavel Dobeš, od 20.30 kapela Ready Kirken a od 21.30 hod Mistrál. V neděli v 11 hod vystoupí kapela WD-Jam. Děti se mohou těšit na různé atrakce i spanilé jízdy na dračích lodích.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Foto: Ladislav Olejníček, archiv organizátorů Festivalu Dračích lodí

Dračí lodě 2017

dl slezhart 2017

dl slezhart 2017

 
lišky 1

lišky 1

 
 
Vytvořeno 24.8.2017 15:04:01 | přečteno 898x | Mgr. Alena Kiedroňová
load