Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Vizualizace proměny centra města

vizualizace centra Kie 15 8 (10)

V blízkosti okružní křižovatky byly v úterý 15. srpna instalovány čtyři stojany s vizualizací návrhu proměny prostoru u nákupního centra. Návrhy architekta pomohou představivosti občanů i jiných zájemců, jak může budoucí centrum vypadat. Vizualizace zatím nepojala všechny výtvarné prvky.

Vedení města komunikuje s občany o budoucí podobě centra města. Po veřejném projednání prvního návrhu přestavby prostoru u nákupního centra je tady vizualizace. Zájemci se mohou na čtyřech stojanech podívat, jak mají jednotlivé části budoucího centra v hrubých obrysech vypadat. "Zvažovali jsme nejprve instalaci tabulí pohledově k stávajícím objektům, pak jsme se rozhodli ponechat je při sobě. Lidé si tady najdou, co je zajímá, a mohou se přesvědčit, že prvky nejsou nijak monstrózní, že budou citlivě zasazeny do prostoru. Navíc tady ještě přibudou všechny výtvarné prvky, například vodní prvek, venkovní galerie, sloupy se ztvárněním historických událostí a další. Vybrané prvky prostor hodně změkčí," řekla starostka města Květa Kubíčková.

Stojany s vizualizací zůstanou na místě dlouhodobě. Jsou pod dohledem kamerového systému a zástupci města věří, že tady zůstanou k dispozici veřejnosti co nejdéle a nepoškozeny vandaly. "Těším se, až jednou naše město bude mít nové centrum s prostorem pro setkávání lidí, pro spontánní vystoupení třeba hudebníků a jiné zajímavé aktivity. Třeba v Ostravě nyní vzniká venkovní divadlo, líbí se mi prostory, kam lidé rádi přicházejí, odpočinout si, pobavit se. Musíme ale s realizací posečkat, nyní máme rozdělány jiné důležité investiční akce. Proměna centra Vrbna pod Pradědem, to bude úkol asi pro příští zastupitelstvo po dalších volbách," řekla starostka.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek

Související články

Centrum města
Daruj lavičku - zapojit se mohou firmy i občané
Lavičky už mají své dárce

Vizualizace proměny centra

vizualizace centra Kie 15 8 (10)

vizualizace centra Kie 15 8 (10)

 
vizualizace centra Kie 15 8 (7)

vizualizace centra Kie 15 8 (7)

 
vizualizace centra Kie 15 8 (5)

vizualizace centra Kie 15 8 (5)

 
vizualizace centra Kie 15 8 (8)

vizualizace centra Kie 15 8 (8)

 
vizualizace centra Kie 15 8 (4)

vizualizace centra Kie 15 8 (4)

 
vizualizace centra Kie 15 8 (2)

vizualizace centra Kie 15 8 (2)

 
 
Vytvořeno 15.8.2017 14:57:14 | přečteno 872x | Mgr. Alena Kiedroňová
load