Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Vánoční strom rozsvítíme 13. prosince

vánoční strom 2017, autor: Alena Kiedroňová

Vánoční strom ve Vrbně pod Pradědem rozsvítíme ve středu 13. prosince 2017 v 18 hodin za účasti přátel z partnerského města Glogówku. Město se znovu zapojuje do celostátní akce Česko zpívá koledy programem Vrbenské Vánoce. Od rána začne jarmark, odpoledne kulturní program s představením tradic, Ježíškovou poštou, vystoupením kapel. 

První adventní neděli 3. prosince rozzáří ulice města vánoční výzdoba, nazdoben už bude také náš vánoční strom na prostranství u okružní křižovatky. Ten se poprvé rozzáří ve středu 13. prosince při celostátní akci Česko zpívá koledy. Ten den bude v blízkosti vánočního stromu celodenní akce Vrbenské Vánoce s jarmarkem, pro děti i dospělé chystáme mnoho překvapení a lákadel, třeba vánoční tvořivé dílny, Ježíškovu poštu, představení vánočních zvyků prostřednictvím vánočních domečků, kde si budou moci návštěvníci vyzkoušet například lití olova a další lidové zvyky spojené s Vánocemi. 

Nebude chybět ani česko-polská ochutnávka tradičních vánočních jídel či prodejní stánky s občerstvením nebo s nabídkou sortimentu vhodného jako dárek pro blízké. Těšíme se na přátele z partnerského města Glogówku a samozřejmě také na vás všechny. Přijďte si užít adventní akci i se sousedy, přáteli, svými blízkými. Program akce zaujme malé i velké.

Vánoční strom darovaly městu Biskupské lesy.

  (jg, ak)

Foto: Alena Kiedroňová


Vytvořeno 24.11.2017 9:54:05 | přečteno 743x | Mgr. Alena Kiedroňová
load