Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Vandalismus nazlobil Vrbenské

zničený sněhulák, autor: p. Keiling

Neskutečný vandalismus zaznamenalo naše město. V noci na sobotu 25. listopadu vandal zničil velkého sněhuláka, kterého do Vrbna p. P. přivezli jen několik hodin předtím a pomohli instalovat na místě v centru města představitelé partnerského polského Glogówku. Rozsvítit se měl se začátkem adventu. Viník je znám, škoda je vysoká, v řádu desetitísíců. Je ale nejen materiální, ale zejména morální.

Mnozí Vrbenští jsou smutní z toho, že se ve městě rozzáří vánoční strom až 13. prosince na akci Vrbenské Vánoce. Mohli mít ovšem radost z velkého, zhruba dva a půl metru vysokého sněhuláka, kterého městu zapůjčila radnice Glogówku. Vydržel na místě jen několik hodin, instalován byl v pátek 24. listopadu a už necelou půlhodinu po půlnoci zničen vandalem. Asi devadesátikilový pořízek po něm skákal, až  ho zničil. 

To je tedy "zábava" zničit něco, co tu je pro radost dětí i dospělých! Je to hloupý projev siláctví, nebo prostě snaha za každou cenu zničit cokoli hezkého ve Vrbně? 

"Chtěli jsme první adventní neděli 3. prosince rozsvítit město a jako překvapení sněhuláka. Toho nám zničili. Podala jsem v sobotu trestní oznámení," řekla starostka Květa Kubíčková. 

Viník je znám, usvědčit jej pomůže záznam z kamerového systému. Sněhulák měl být jedním z překvapení letošního adventu ve městě a měl tady stát pro radost dětí i dospělých až do konce svátků, pro potěchu všech, kteří mají rádi Vánoce.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek

Foto: Policie ČR 


Vytvořeno 27.11.2017 10:17:07 | přečteno 1048x | Mgr. Alena Kiedroňová
load