Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Senioři ze Slovenska čiší aktivitou

senioři 1

Za obyvateli Domova pro seniory ve Vrbně-Mnichově přijela poslední červencový víkend výprava seniorů z Povážské Bystrice na Slovensku, kteří se zapojili do 2. ročníku aktivizační akce Jedeme v tom společně a na rotopedech ukrajovali vzdálenost z Pradědu do Paříže. Zdá se, že obě zařízení pro seniory spějí k partnerství, týmy už promýšlejí možné projektové aktivity.

Spolupráci domovy pro seniory navázaly v rámci akce Jedeme v tom společně, kterou vymyslel a zorganizoval ředitel mnichovského DPS Mgr. Jan Vavřík. "Povážská Bystrica s námi šlapala také, tak nějak jsme si padli do oka," potvrzuje ředitel.

Do Vrbna pod Pradědem nyní dorazila výprava jedenácti lidí, se seniory také majitel DPS s manželkou, ředitel a dvě aktivizační pracovnice. "Ubytováni byli v Hotelu Stone a za necelé tři dny toho společně s námi stihli vážně hodně. Byli jsme na minigolfu v Karlovicích, na Ovčárně, v Karlově Studánce i na bowlingu. Samozřejmě byli také v našem domově pro seniory. Vypadá to, že se brzy pojedeme do Povážské Bystrice podívat i my. Dohodli jsme se také na projektových aktivitách, které budou prospěšné pro obě města," dodal Mgr. Vavřík. Věří, že spolupráce může pokračovat řadu let.

Se slovenskými hosty se přišly pozdravit také starostka města Květa Kubíčková a místostarostka Ing. Pavla Müllerová.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek,
foto poskytl DPS Vrbno p. P.

DPS návštěva ze Slovenska

senioři 1

senioři 1

 
senioři 2

senioři 2

 
se starostkou a místostarostkou

se starostkou a místostarostkou

 
 
Vytvořeno 1.8.2017 13:02:46 | přečteno 556x | Mgr. Alena Kiedroňová
load