Dnes je 2.4.2023 a svátek má Erika

Proč autobus nezajíždí do centra

Vrbno doprava bus

Na vrbenskou radnici se v minulých dnech obrátilo hned několik tazatelů, proč nedělní odpolední autobus z Jeseníku do Olomouce už nezajíždí do centra města a jedinou možností pro cestující jsou zastávky Bílý Potok a rozcestí k Ludvíkovu. Podle autodopravce bylo nutné prodloužit jízdní dobu této dálkové linky 950 104, a to za cenu zrušení tzv. závleku do centra města.

Současně došlo k časovému posunu linky dopředu o zhruba hodinu a čtvrt. Paní Kamila P. klade otázku: "Když už je tedy posunutý na dříve, proč nejede rovněž z centra? Děcka tímto spojem jezdí na internáty a většina rodičů různě děti vozí na zastávku na rozcestí. Přitom to není až tak velká zajížďka, když spoj jede přes centrum." Do centra města nezajíždí ani odpolední spoj v pracovních dnech s odjezdem v 15:40 hod z rozcestí k Ludvíkovu.

Zde přinášíme nezkrácenou odpověď od dopravce, společnosti ARRIVA MORAVA a.s.:

"Od prosince 2016 zavedla naše společnost novou koncepci komerčních dálkových linek, ve snaze nabídnout cestujícím pravidelnější a přehlednější spojení. Součástí tohoto projektu bylo také zavedení závleku linky 950104 na Vrbno pod Pradědem, centrum, aby se zkrátila docházková vzdálenost pro cestující z centra Vrbna. Situaci po optimalizaci jsme monitorovali a během ledna a února došlo k potřebě prodloužit jízdní dobu linky, která se jevila jako nedostatečná.

Vzhledem k tomu, že linka má své návaznosti v Jeseníku, kde navazuje na příměstské linky z okolí, a pro cestující z Jesenicka je to jediná možnost dostat se do oblasti Vrbna, Rýmařova a Olomouce, a dále má své návaznosti v Olomouci, kde navazuje na dálkové autobusy do Brna, byla jediná možnost vynechat závlek ve Vrbně a tím pádem získat potřebné minuty pro prodloužení jízdní doby. Obsluha zastávek ve Vrbně je tedy nyní ve stavu, v jakém byla před prosincem 2016, kdy spoje, které jedou mimo Zlaté Hory, zastavují na zastávce Vrbno pod Pradědem, rozc. Ludvíkov, a spoje, které jdou přes Zlaté Hory, obsluhují také zastávku Vrbno pod Pradědem, centrum (tj. spoj v 6:22 do Olomouce v pracovní dny, v 15:25 do Olomouce v neděli a v 8:13 a 17:48 do Jeseníku v pracovní dny).

Situaci nepřestáváme sledovat a pokud nám to provozní situace dovolí, tak závlek, alespoň pro vybrané spoje, obnovíme. Nesmí však dojít k rozvázání návazností v Jeseníku a v Olomouci, které jsou pro tuto linku prioritní.

Co se týče posunu podvečerního nedělního spoje na lince Jeseník - Olomouc,
uspíšen byl z důvodu velmi vysoké frekvence cestujících na spoji, který odjížděl po 14. hodině z Jeseníku, zatímco spoj po 17. hodině jel po většinu trasy prázdný. Proto byl spoj uspíšen, aby nebyl časový rozestup tak velký a cestující se rozmělnili po obou spojích.

Od 5. března 2017 dále došlo k úpravě jízdní doby spoje 37 linky 862 z důvodu častého zpoždění a uspíšení spojů 3 a 4 linky 863 na základě četných požadavků cestujících, aby bylo možné se dostat do Bruntálu před půl sedmou."

Roman Havko, obchodní referent ARRIVA MORAVA a.s.

Vytvořeno 14.3.2017 14:03:14 | přečteno 901x | Mgr. Alena Kiedroňová
load