Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Přivezli model vysílače z Pradědu

vysílač Praděd

Obyvatelé Domova pro seniory Vrbno přivítali v pondělí hosty z Červenky u Olomouce, kteří se zapojili do projektu Jedeme v tom společně. A protože se oba ročníky závodu jely na šlapadlech sice pod střechou domovů, virtuálně ale z vrcholu Pradědu, přivezli hosté model věže s vysílačem. Je vysoký 1,5 metru a ze špejlí jej vytvořil pan Josef Mazánek.

Napsal nám ředitel vrbenského Domova pro seniory a autor projektu Jedeme v tom společně Mgr. Jan Vavřík. "Dnes nás navštívili senioři z DPS Červenka u Olomouce, jeli s námi v projektu Jedeme v tom společně. Jejich klient, pan Josef Mazánek, nám jako poděkování vyrobil bezmála 1,5 vysoký model Pradědu ze špejlí, dárek tvořil cca půl roku. Vysílač nám vyrobil jakožto poděkování za soutěž, neb z Pradědu se oba ročníky startovaly, třetí ročník bude znovu startován z Pradědu. Jako poděkování od nás dostal pan Mazánek květinu z pěti balíčků špejlí, zároveň pro něj a partnerku jsme předali karafu a dvě číše na víno z historického skla. Rovněž jsme hosty vzali do sklárny TOMI, aby viděli výrobu přímo na vlastní oči." 

Je velmi sympatické, jak se v průběhu samotné soutěže vytvářely vazby mezi soutěžícími, kteří se na dálku přes internet zdravili a povzbuzovali. Před nedávnem tak přijeli do Vrbna pod Pradědem senioři ze Slovenska, konkrétně z Domova pro seniory Katka z Povážské Bystrice.

I tentokrát hosty pozdravila za vrbenskou radnici místostarostka Ing, Pavla Müllerová. Předala návštěvě z Červenky drobnou pozornost. Na snímku šikovný tvůrce modelu vysílače na Pradědu pan Josef Mazánek - v šedém svetru a s hůlčičkami.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Foto: archív DPS Vrbno

DPS návštěva z Jablůnky 18.9.2017

senior   autor

senior autor

 
vysílač Praděd

vysílač Praděd

 
 
Vytvořeno 19.9.2017 11:26:46 | přečteno 764x | Mgr. Alena Kiedroňová
load