Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Pevnostní zkouška si vyžádala zásah

hasičská zbrojnice 4-2017, autor: Alena Kiedroňová

Po zimě pokračují práce na výstavbě nové hasičské zbrojnice ve městě. Po provedení bezpečnostní zkoušky byl začátkem dubna snesen strop a nahrazen bude novou konstrukcí. Pro investora to neznamená vyšší náklady.

Podle Jiřího Skácela z majetkoprávního odboru Městského úřadu Vrbno pod Pradědem rozhodnutí o snesení stropu vzešlo poté, co byly posouzeny výsledky pevnostní zkoušky. Ty jsou při stavbách zcela běžné a v případě hasičské zbrojnice si je vyžádal stavební dozor. 

"Odebrány byly vzorky ze stropu nad druhým nadzemním patrem a byly odeslány k posouzení příslušné laboratoři na VŠB v Ostravě. Ta nedostatečnou pevnost potvrdila a proto při jednáních s dodavatelem stavby jsme dohodli, že strop bude snesen a nahrazen novou stropní konstrukcí. Náklady na snesení a provedení nového stropu nese dodavatel stavby," potvrdil Jiří Skácel. Stavbaři stavěli strop už ve špatném období v závěru roku, kdy do Jeseníků dorazily mrazy, to pro technologii s využitím betonu nebylo optimální.

Starostka města Květa Kubíčková vnímá stavební opatření jako nepříjemné, nicméně nutné. "Město se o své investice dobře stará, zajišťuje pravidelné kontroly na stavbě a upozornilo včas na nedostatky. Nová hasičská zbrojnice by měla být dokončena v dohodnutém termínu a začít sloužit vrbenské jednotce hasičů," řekla starostka.

Dodavatelem prací je společnost Hroší stavby Morava, člen skupiny Enteria. Investorem je město Vrbno pod Pradědem. Na stavbu získalo dotaci z programu 11703 - Integrovaného regionálního operačního programu- Evropského fondu pro regionální rozvoj  Evropské unie, poskytnutou  přes Ministerstvo pro místní rozvoj ČR ve výši 19.645.760,01 Kč.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webu


Vytvořeno 7.4.2017 14:28:46 | přečteno 486x | Mgr. Alena Kiedroňová
load