Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Místa pro lavičky jsou připravena

místo pro lavičku, autor: Patrik Locku

Akce "Daruj lavičku", jíž radnice oslovila firmy i obyvatele Vrbna pod Pradědem, je o krůček dále. Už v příštích dnech by měly být na vybraných místech instalovány první nové lavičky, které ponesou štítek se jménem donátora. Lavičky budou moderní a vzhledné a pomohou opět vylepšit vzhled města, a to ještě před zahájením letní sezóny.

Majetkoprávní odbor Městského úřadu už zadal objednávku na prvních 16 laviček. Ty vyrábí podle návrhu Ing. Františka Zajíčka ze společnosti COOP ARCH Olomouc vrbenská firma Kamenský - Stavby a konstrukce. Kovová konstrukce bude doplněna sedadlem a opěradlem ze sibiřské borovice, na opěradle přibude nerezový štítek se jménem dárce, ať už půjde o firmu či jednotlivého občana či rodinu. Štítky připravuje společnost MEPAC. 

Zájemci o "svou" lavičku se stále mohou hlásit vedoucí majetkoprávního odboru Ing. Ivetě Pešatové (tel. 554 795 113, e-mail: iveta.pesatova@vrbnopp.cz), akce Daruj lavičku bude pokračovat i v dalších měsících. Jejím smyslem je postupně ve městě i místních částech instalovat lavičky v jednotném stylu, který už je modernější než dřívější tradiční lavičky a bude korespondovat s budoucí proměnou centra Vrbna pod Pradědem. Za lavičku v centru města dárce zaplatí osm tisíc korun, v místní části šest tisíc korun. Pro firmy je lavička zajímavou formou reklamy, hlavně ale projevem zájmu o místo, kde působí a o spolupráci s radnicí.

"Do léta bychom chtěli ve městě instalovat prvních šestnáct laviček, povětšinou na ´kolonádě´ a jednu už také v Železné. Přihlásilo se zatím jedenáct dárců, mezi nimi také Spolek Přátel Vrbenska. Firma Darmovzal už na zadání města připravila místa pro instalaci laviček," potvrdila Ing. Pešatová. 

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek

Foto místa pro instalaci lavičky: Patrik Locku

Vytvořeno 11.5.2017 13:21:52 | přečteno 699x | Mgr. Alena Kiedroňová
load