Dnes je 25.9.2023 a svátek má Zlata

Ministr fandí aktivitě seniorů

návštěva ministra v DPS, autor: Alena Kiedroňová

Místopředseda vlády a ministr financí ČR Ing. Andrej Babiš pozdravil ve čtvrtek 9. února 2017 obyvatele Domova pro seniory Vrbno, kteří se chystají na druhý ročník soutěže Jedeme v tom společně. Setkal se tady rovněž s představiteli města Vrbna pod Pradědem. Odpoledne zamířil za podnikateli.

Ing. Andrej Babiš je od roku 2016 patronem Domova pro seniory Vrbno, příspěvkové organizace, proto jeho první návštěva tady byla opravdovým svátkem. Pozdravit ho přišli senioři i členové pracovního týmu DPS.  V klubovně už trénovali účastníci loňského prvního ročníku projektu Jedeme v tom společně, kteří u něj nechtějí chybět ani letos. A zatímco vloni měli senioři v domovech po celé zemi metu ušlápnout co nejdříve vzdálenost z hory Praděd do hlavního města Prahy, letos budou na rotopedech a šlapadlech mířit až do Paříže. Přitom zůstanou v teple a bezpečí svých domovů.

"Když jsem nastoupil do funkce ředitele tohoto domova pro seniory, mezi prvními cíli, co jsem chtěl, bylo rozpohybovat seniory. Přimět je aktivněji prožívat dny, trávit je s dalšími obyvateli. A to se nám podařilo, měli jsme mezi účastníky akce také člověka bez nohy. V jednom ze soutěžících domovů se dokonce podařilo aktivizovat paní, která skoro celý den proležela a takřka nekomunikovala s okolím. Jsou to hezké příklady a důkaz, že náš projekt má smysl. letos už máme přihlášeno 53 domovů, z toho jeden je ze slovenské Banské Bystrice, takže letos už je soutěž mezinárodní," informoval ministra ředitel DPS Mgr. Jan Vavřík. Ministr Babiš vloni organizátorům akce pomohl velkorysým osobním darem, když uhradil rotopedy pro zapojené domovy pro seniory. Nyní měl příležitost vidět na místě, jaký smysl skutečně mají.

V DPS ministra Babiše pozdravili starostka města Květa Kubíčková, místostarostka Ing. Pavla Müllerová, radní a předseda Spolku přátel Vrbenska Karel Michalus i předseda místní organizace ANO Robert Sivulka. Radní Michalus pozval Andreje Babiše na další připravovaný ročník akce Slavnosti Lapků z Drakova, která přesáhla regionální význam. V přátelské diskusi setrvali představitelé města a hnutí ANO asi půlhodinu. Poté Andrej Babiš zamířil za místními podnikateli a živnostníky. Po návštěvě podniků IPG a T.W.I. v Pizzerii Pomodoro diskutoval s podnikateli a živnostníky na téma EET a podmínkách pro podnikání v příhraničí. Pracovní návštěva ministra pokračovala navečer v Brně.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webuVytvořeno 9.2.2017 16:51:29 | přečteno 1392x | Mgr. Alena Kiedroňová
load