Dnes je 2.4.2023 a svátek má Erika

Ministr Babiš jede za seniory i podnikateli

ministr Andrej Babiš, autor: ministerstvo financí

Do Vrbna pod Pradědem zavítá ve čtvrtek 9. února 2017 místopředseda vlády ČR a ministr financí Ing. Andrej Babiš. Jako patron Domova pro seniory v Mnichově míří za lidmi, kteří se chystají podruhé vyšlápnout na rotopedech a šlapadlech v rámci akce Jedeme v tom společně. Poté navštíví některé průmyslové podniky a bude debatovat s podnikateli.

Naše město je druhou zastávkou ministra Babiše v regionu Bruntálska. Ve čtvrtek dopoledne navštíví Soukromou střední odbornou školu PRIMA, s.r.o. v Rýmařově, kde studenti mohou získávat zkušenosti ve fiktivní firmě, s mladými lidmi bude diskutovat na téma středního školství, lázeňství, wellness a fitness v ČR i dalších zajímavých tématech. Poté se vydá do malé soukromé firmy MOBISS, která zaměstnává pouze pět zaměstnanců při výrobě nábytku.

Do Domova pro seniory v Mnichově Andrej Babiš dorazí kolem půl třetí a setká se se zdejšími obyvateli. Jako patron tohoto domova podpořil snahu zdejšího týmu vylepšit podmínky života starším lidem, když daroval na zkrášlení zahrady, pořízení zahradního mobiliáře a obnovu kašny 200 tisíc korun, a podpořil též aktivizační akci Jedeme v tom společně. Poskytl 140 tisíc korun na nákup rotopedů pro seniory z českých DPS, které se zapojily do prvního ročníku této akce a soupeřily, kdo nejdříve zdolá pomyslnou vzdálenost z nejvyšší hory Jeseníků Pradědu do hlavního města Prahy. Akce, kterou vymyslel ředitel DPS Mgr. Jan Vavřík, vzbudila nebývalý ohlas poskytovatelů sociálních služeb pro seniory, zájem o účast tehdy projevily také domy pro seniory ze zahraničí. Druhý ročník Jedeme v tom společně odstartuje už v březnu a spojí v soutěži 51 domovů pro seniory v ČR. "Ministr Babiš se chce podívat, jak se naši senioři připravují do soutěže i jak využívají zařízení v průběhu roku a jak jsou tady spokojeni," potvrdila starostka města Květa Kubíčková.

Odpoledne se chystá ministr navštívit významné průmyslové podniky ve Vrbně pod Pradědem. Nejprve zamíří za Ing. Petrem Grossem, Nejlepším podnikatelem Olomouckého kraje za rok 2016, do jeho firmy IPG s.r.o. vyrábějící světelné komponenty pro vozidla světových značek a uvádějící na světové trhy novinku - automatické sněhové řetězy pro osobní vozidla. Další zastávkou pracovní návštěvy ministra má být výrobce solárních systémů T.W.I., kde bude hovořit s jednatelem firmy Ing. Zdeňkem Pravdou.

I ve Vrbně pod Pradědem se ministr chce setkat s podnikateli v oblasti prodeje, potravinářství, gastronomie a dalších služeb významných pro rozvoj cestovního ruchu. Diskutovat se bude mimo jiné o elektronické evidenci tržeb.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webu

Vytvořeno 8.2.2017 11:13:46 | přečteno 1499x | Mgr. Alena Kiedroňová
load