Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Komín na Husově se odporoučí

komín na Husově ul., autor: Patrik Locku

Na Husově ulici v blízkosti bytového domu č.p. 492 město zbourá nevyužívaný komín bývalé kotelny vysoký 25 metrů. Občané žijící na sídlišti se konečně dočkají, demolici komínového tělesa žádají dlouhá léta.

Komín byl kolaudován koncem roku 1987, ale snad už od roku 1988 nebyl nikdy v provozu. Patřil podniku Teplotechna o.p. Jeho technický stav je nevyhovující, komín se mírně vychyluje od svislé osy a objevily se praskliny v betonových skružích v jejich spojích. Kromě toho občané volají už léta, aby byl komín zbourán, koukat na něj z oken bytů v sídlišti není nic hezkého.

Pracovníci majetkoprávního odbor městského úřadu oslovili hned šest firem, které mají vhodnou techniku pro demolici - z Ostravy, Přerova, Pardubic, Třebíče i Vrbna pod Pradědem. Podle sdělení Jiřího Skácela, pracovníka odboru, už projevily o zakázku zájem dvě vrbenské firmy. Poptávkové řízení zatím není ukončeno, tedy není známa ani výše nákladů na demolici a likvidaci sutě. Podle stavebně technického posudku Ing. Macoszka z ledna 2017 je komín v havarijním stavu, proto nechce radnice se zahájením demolice otálet. Odbor výstavby a životního prostředí již vydal demoliční výměr. Přesný termín bourání bude dohodnut s vybranou firmou podle jejích možností i zájmů města.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webu

Vytvořeno 7.2.2017 9:21:47 | přečteno 1563x | Mgr. Alena Kiedroňová
load