Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Hlásiče rozhlasu prošly kontrolou

Rozhlas, autor: Locku

Varovný systém ve městě i v místních částech prošel v půli července revizí všech hlásičů. Servisní firma vyzkoušela a nastavila všechny tlampače, a to i na základě poznatků a hlášení občanů. Přesto kvalita příjmu městského rozhlasu nemusí být ještě optimální.

Jak už jsme veřejnost informovali, v jednání je změna frekvence vysílání. Ta dosud využívaná, přidělená Vrbnu pod Pradědem, není dostatečně kvalitní. Proto je v jednání přidělení jiné frekvence. Tu musí odsouhlasit také polská strana, teprve potom bude systém hlásičů ve městě přenastaven. Revizní firma nyní nastavila hlásiče, jak to šlo nejlépe. Případný další ztížený příjem se podaří odstranit až na nové frekvenci. I tak děkujeme občanům, kteří nám hlásí závady na hlásičích. Budeme rádi, pokud dokážete zcela bezpečně identifikovat hlásič, jeho číslo je vždy uvedeno na daném sloupu. 

Nový systém hlásičů městského rozhlasu byl instalován v rámci projektu Protipovodňová opatření města Vrbna pod Pradědem. Projekt je zaměřen na preventivní protipovodňová opatření spočívající v instalaci lokálního výstražného a varovného systému a následnou digitalizaci povodňového plánu města Vrbno pod Pradědem. 

Hlásiče jsou napájeny ze sloupů veřejného osvětlení a platí jednoduché pravidlo, že svítí-li lampa, je napájen i hlásič. Proto je důležité mít bezprostřední informace o funkčností veřejného osvětlení a případných závadách. 

V souvislosti s instalací hlásičů rozhodla rada města o změně zásad pro hlášení městského rozhlasu. Nově už se nevyhlašují zprávy komerční povahy, například o prodeji zboží. Hlásiče prioritně fungují pro systém výstražného a varovného systému, ovládány jsou též dálkově v rámci systému integrovaného záchranného systému. Využívají se též pro informování občanů o výlukách v dodávkách vody, elektřiny a podobně, rovněž pak pro hlášení informací o akcích města, spolků a organizátorů kulturně společenských akcí.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek, Ilustrační foto: Patrik Locku 

Vytvořeno 25.7.2017 13:42:23 | přečteno 567x | Mgr. Alena Kiedroňová
load