Dnes je 2.4.2023 a svátek má Erika

Hasičská zbrojnice vyjde město levněji

z jednání zastupitelů, autor: Ladislav Olejníček

Vrbno pod Pradědem uspělo se svou žádostí o dotaci na výstavbu nové hasičské zbrojnice. Ta už je ve stadiu hrubé stavby a dokončena bude ještě letos. Město získá dotaci ve výši 19,6 milionu korun, z vlastních prostředků vydá zhruba 2,2 milionu korun. Přijetí dotace odsouhlasili zastupitelé na svém jednání 30. ledna 2017.

Dotace je poskytnuta z programu 11703 - Integrovaného regionálního operačního programu na projekt "Novostavba hasičské zbrojnice ve městě Vrbno pod Pradědem", a to přesně ve výši 19.645.760,01 Kč. Město by mělo ze svého rozpočtu uhradit 2.182.862 korun.

Město Vrbno pod Pradědem mělo podepsáno memorandum s Moravskoslezským krajem na výstavbu hasičské zbrojnice. To znamenalo, že kraj byl připraven uvolnit na stavbu až deset milionů korun. Město se ovšem ucházelo ještě o dotaci přes ministerstvo pro místní rozvoj, z Evropských strukturálních a investičních fondů, která byla výhodnější, a uspělo. Proto zastupitelé na 17. zasedání dne 30. ledna 2017 současně rozhodli o odstoupení od smlouvy o poskytnutí dotace z rozpočtu MSK.

Starostka města Květa Kubíčková si úspěchu v dotačním řízení velmi považuje a na zasedání zastupitelů poděkovala pracovníkům Městského úřadu Vrbno pod Pradědem za výbornou práci: "Bylo až neuvěřitelné, co jsme museli v krátké době pro projektové řízení u MMR ještě zjišťovat a doplňovat, a jsem ráda, že se nám to podařilo a dostali jsme plnou částku, tedy 90 % uznatelných nákladů projektu."

Radnice chce požádat Moravskoslezský kraj, aby část ušetřených prostředků pro Vrbno pod Pradědem i tak uvolnil, a to na pořízení výškové plošiny pro zásahy hasičů. Tu velmi nutně potřebují, zejména pro případ zásahů v sídlištích i při dalších zákrocích ve výškách.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webu

Foto ze 17. zasedání ZM: Ladislav Olejníček
Vytvořeno 1.2.2017 9:55:42 | přečteno 850x | Mgr. Alena Kiedroňová
load