Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Dotace na rok 2017 jsou vyčerpány

peníze, autor: Alena Kiedroňová

Upozorňujeme statutární zástupce spolků a organizací, že dotace z programů I na podporu činnosti a II na podporu pořádání kulturních a společenských akcí jsou pro rok 2017 vyčerpány. Je už tedy bezpředmětné podávat další žádosti o dotace pro tento rok.

Město Vrbno pod Pradědem má v rozpočtu pro rok 2017 vyhrazeny dva miliony korun na podporu aktivit sportovců, 400.000 korun na společenské a kulturní akce pro veřejnost (program II) a 100.000 Kč na podporu činnosti spolků a dalších organizací (program I). Programy I a II už byly vyčerpány, když o rozdělení dotací rozhodli radní města, u žádostí nad 50 tisíc korun budou rozhodovat zastupitelé města na svém zasedání 29. března 2017. Podobně jako před rokem přišlo přes podatelnu Městského úřadu velké množství žádostí, které v součtu částek mnohonásobně převyšují reálné částky, které může město těmto aktivním neziskovým organizacím i příspěvkovým organizacím na bohatou škálu aktivit přiznat.

"I když v zásadách pro poskytování dotací máme termín k podávání žádostí od začátku února až do konce května, prakticky už v únoru přišlo tolik žádostí, že další žadatele budeme muset odmítnout. Tedy pro tento rok. Nepatrná část prostředků zbyla ještě v programu na podporu sportovních aktivit organizací i jednotlivců," upozornila vedoucí finančního odboru Ing. Jitka Steinerová. Právě ona připravuje návrhy společenských smluv s příjemci dotací a administruje veškeré záležitosti až po vyúčtování dotací.  To je jednou ze základních podmínek pro každého jedince či spolek a organizaci, vyúčtovat městu Vrbnu p. P. řádně a v termínu poskytnutou dotaci. (ak)


Vytvořeno 9.3.2017 9:31:18 | přečteno 474x | Mgr. Alena Kiedroňová
load