Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Dominikovi pomůže také radnice

Dominik

Jednodenní sbírka pro pomoc chlapci z Železné Dominikovi, upoutanému na kolečkové křeslo, uspořádaná Moravskoslezským krajem u příležitosti gastrofestivalu v Karlově Studánce "Jak šmakuje Moravskoslezsko", vynesla 13.219 korun a 0,7 Euro. Zástupci kraje chtějí výtěžek sbírky pro přestavbu koupelny předat mamince chlapce v pátek 18. srpna. Mezitím rada města na svém jednání ve středu 16. srpna rozhodla, že na stejný účel poskytne částku 10 tisíc korun.

Rozhodnutí členů Rady města Vrbna pod Pradědem bylo jednomyslné. Podle radního Petra Kopínce už dříve přispěli motorkáři výtěžkem z prodeje kalendáře právě Dominikovi. "Uvědomujeme si, že dětí s vážným zdravotním postižením žije ve městě více, vybrat některé dítě bývá obtížné," řekl radní. Starostka Květa Kubíčková je ráda, že lidé jsou ochotni pomoci potřebným, za jediný den v Karlově Studánce se podařilo vybrat mezi návštěvníky gastrofestivalu hezkou částku. Přesto za radu města přinesla do jednání návrh na finanční dar, který by pomohl rodičům Dominika v co nejkratším čase odstranit bariéry v koupelně. "Dominikův táta je celé dny jako řidič kamionu na cestách, největší část péče o chlapce proto leží na mamince. Je pro ni velmi obtížné s Dominikem manipulovat," vysvětlila starostka. Další člen rady města Karel Michalus informoval, že členové Spolku Přátelé Vrbenska se rozhodli pomoci rodině Svobodových alespoň částkou tisíc korun. 

Pokud bude chtít veřejnost rodině Dominika pomoci, může se obrátit pro bližší informace u Ivany Remešové, DiS., vedoucí odboru vnitřních věcí. Ta zprostředkuje kontakt s rodinou nebo některým ze spolků, který by finanční dar rodině mohl předat.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek

Vytvořeno 16.8.2017 17:45:38 | přečteno 484x | Mgr. Alena Kiedroňová
load