Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Daruj lavičku - zapojit se mohou firmy i občané

prostor u okružní křižovatky, autor: Stanislav Juga

Ve snaze vylepšit vzhled města Vrbna pod Pradědem připravila radnice akci Daruj lavičku. Postupně vymění lavičky na veřejných prostranstvích za nové, moderní. Oslovila proto podnikatele, ale obrací se také na občany. Přidat se může každý člověk se zdravým patriotismem, vztahem ke svému městu.

„Našim přáním je spokojenost občanů i turistů a dalších návštěvníků města a současně estetické vylepšení ulic i míst k odpočinku jednotným, moderním typem laviček pro veřejnost. Dovoluji si proto veřejnost oslovit s žádostí o zvážení možnosti přidat se k nám, přihlásit se k naší akci ´Daruj lavičku´,“ řekla starostka města Květa Kubíčková. „Potěšilo by mě, kdyby lidé cítili sounáležitost k městu, ve kterém žijí.“

Podobně se rodila unikátní křížová cesta k poutnímu kostelu na Uhlířském vrchu nad Bruntálem. Jednotlivá zastavení, která několik let vytvářel bruntálský řezbář František Nedomlel, totiž hradily spolky, organizace, podniky, některé ale zaplatili přímo občané, nebo celé rodiny. Z tuzemska i zahraničí. Podobný smysl má vrbenská výzva. Přihlášením k účasti na projektu získá dárce příležitost pro reklamu své firmy nebo svého jména na štítku o velikosti 6x15 cm, který bude umístěn na opěradle lavičky.

„Jsme přesvědčeni, že je to jedinečná, zajímavá forma reklamy pro Vás, Vaši společnost i Vaše zaměstnance, vizitka svědčící o Vašem zájmu o rozvoj města a zlepšení jeho estetiky,“ napsala starostka osobním dopisem vedení firem ve městě. Návrh typu lavičky připravil Ing. František Zajíček, návrh konstrukčního provedení firma Kamenský - stavby a konstrukce, s.r.o. Štítky se jmény dárců podle návrhu radnice vytvoří společnost MEPAC. V závěru února už město zadalo výrobu prvních deseti laviček. Jedna z nich ponese jméno svého donátora – Květy Kubíčkové, starostky města.

Nejprve se budou lavičky měnit na vrbenské „kolonádě“, postupně také na dalších místech. „Jen na kolonádě, po pravé straně, máme 23 laviček, přes cestu pak tři, které bychom také rádi vyměnili. Jen od okružní křižovatky k poště je šest laviček, o ty asi bude největší zájem,“ předpokládá vedoucí majetkoprávního odboru Ing. Iveta Pešatová.Pro představu o umístění laviček zveřejňujeme také mapy veřejných prostranství s očíslovanými místy pro lavičku.

Pokud máte zájem přidat se a proměňovat podobu svého města, přihlaste se na radnici nejpozději do konce března (iveta.pesatova@vrbnopp.cz, tel. 554 795 113). První lavičky by měly být instalovány do začátku letní turistické sezóny. Výrobu štítků, laviček a jejich upevnění do země zajistí město Vrbno pod Pradědem. A kolik budou nové lavičky z kovu a dřeva stát? Ty na kolonádě a prostranství kolem kruhového objezdu (centrum) osm tisíc korun, v dalších městských částech na veřejných prostranstvích sedm tisíc a na veřejných prostranstvích v místních částech Mnichov a Železná šest tisíc korun.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webu
Ilustrační foto: Stanislav Juga

Daruj lavičku

Železná

Železná

 
Sv  Michala

Sv Michala

 
Nádražní

Nádražní

 
Jesenická

Jesenická

 
Lavička s opěradlem

Lavička s opěradlem

 
Návrh lavičky   Zajíček

Návrh lavičky Zajíček

 
 
Vytvořeno 28.2.2017 10:36:36 | přečteno 1494x | Mgr. Alena Kiedroňová
load