Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Benefiční koncert posluchače nadchnul

Věra Martinová Kie (8)

Ohromným kulturním zážitkem se stal v pátek 15. září v pořadí už čtvrtý benefiční koncert pro opravu kostela Sv. Michaela Archanděla. Společně s Pěveckým sborem města Vrbna pod Pradědem vystoupila Věra Martinová se svou kapelou a hudební soubor hry na ruční zvonky z Kateřinic při Sboru Českobratrské církve evangelické Zvonky dobré zprávy. 

Benefiční koncert, jehož výtěžek putuje na transparentní účet veřejné sbírky pro opravu vrbenského chrámu, navštívilo na tři sta posluchačů. Mnozí ještě finančním darem do pokladniček podpořili snahu římskokatolické farnosti a její farní rady získat na nutné opravy statiky, prasklých zdí, obnovy fresek, opravy střechy, fasády a další práce dvacet milionů korun. V den koncertu už byl hotov jeden z menších, ale velmi důležitých cílů - v kostele bylo zprovozněno sociální zázemí pro návštěvníky. V čase léta už byla zpřístupněna věž kostela pro vyhlídku na město, čehož využila řada turistů i místních. Opravy věže kostela, které podpořilo finančně Město Vrbno pod Pradědem, ještě budou pokračovat.

Velkým objevem pro návštěvníky koncertu byl soubor Zvonky dobré zprávy. Ten posluchačům připravil dech beroucí zážitek, podtržený skvělou akustikou chrámu. Soubor má tři skupiny hráček, které se na zkouškách scházejí pravidelně každý týden. Soubor založila v roce 2011 paní J. Wiera Jelinek, která jej řídí a také diriguje. Ve Vrbně se k posluchačům mezi jednotlivými skladbami obracela lidskými promluvami k životním hodnotám, vnímání světa.

Vystoupení Zvonků dobré zprávy uznale ocenila také hlavní hvězda benefičního koncertu, česká královna country hudby Věra Martinová. Na domácí hudbení scéně už působí tři desetiletí a dočkala se ke svému výročí vydání trojalba Supraphonu s 60 písněmi Jako dřív. Mnohé přednesla sólově i za doprovodu své kapely také na pátečním koncertu a velmi potěšila své příznivce. Ti ji ve finále koncertu odměnili potleskem vstoje. Při dvou písních Věru Martinovou doprovodil také výborný Pěvecký sbor města Vrbna pod Pradědem.

Paní Věra Martinová v pátek přijala také pozvání ředitele Domova pro seniory Vrbno v Mnichově Jana Vavříka a přijela pozdravit zdejší obyvatele. I jim udělala velkou radost ze setkání.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek

Foto: A. Kiedroňová

Benefiční koncert 2017

kostel sv  Michaela Archanděla (1)

kostel sv Michaela Archanděla (1)

 
Věra Martinová Kie (8)

Věra Martinová Kie (8)

 
Zvonky dobré zprávy Kie (4)

Zvonky dobré zprávy Kie (4)

 
Zvonky dobré zprávy Kie (2)

Zvonky dobré zprávy Kie (2)

 
Věra Martinová Kie (2)

Věra Martinová Kie (2)

 
Zvonky dobré zprávy Kie (5)

Zvonky dobré zprávy Kie (5)

 
Věra Martinová Kie (6)

Věra Martinová Kie (6)

 
 
Vytvořeno 16.9.2017 9:29:28 | přečteno 822x | Mgr. Alena Kiedroňová
load