Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Asistenti prevence kriminality nastupují

APK 2017

V ulicích města Vrbna pod Pradědem už potkáváme asistenty prevence kriminality. Základem práce zatím tří vybraných mužů je pochůzková činnost, budou působit zejména v lokalitách vnímaných veřejností jako problémové. Jak asistenty prevence kriminality poznáte?

Asistenti prevence kriminality už prošli školením a budou úzce spolupracovat s obvodním oddělením Policie ČR. V teplých dnech budou k vidění ve světle modrých tricích s logem města a označením asistenta prevence kriminality. Také černé kšiltovky mají označení APK. V chladnějších dnech muži obléknou černé sportovní bundy, opět s označením pro asistenty prevence kriminality (na fotografiích).

Základem práce asistentů prevence kriminality je pochůzková činnost. Mají být nejčastěji v místech, kde se čas od času vyskytují patologické jevy, jako například vandalismus, požívání alkoholu a další. Takovými místy jsou areály určené pro sportovní činnost, hry a relaxaci, kde se zejména navečer scházejí rozjaření mladí lidé, nebo místa, která vyhledávají notoričtí alkoholici, lidé bez zájmu o práci, vyznavači drog a další. "Asistenti prevence kriminality budou v ulicích určitě vidět, budou dohlížet na areály dětských hřišť, ale třeba také prostranství u smuteční síně a hřbitova, lesopark, areál BMX a další. Budou pracovat ve dvou směnách, od 7 do 16 hodin a od 14 do 22 hodin. Smlouvu s městem mají zatím do konce roku, pokud se skutečně osvědčí, budeme mít snahu pozice APK zachovat a dále žádat o dotace z ministerstva vnitra," potvrdila vedoucí odboru vnitřních věcí MěÚ Ivana Remešová, DiS.

Projekt, který město Vrbno pod Pradědem podalo v lednu 2017, vychází z Plánu prevence kriminality města Vrbna pod Pradědem na roky 2017-2020, který byl schválen Zastupitelstvem města Vrbna pod Pradědem na jeho lednovém zasedání. V rámci projektu nacházejí práci 4 občané, zejména z řad dlouhodobě nezaměstnaných uchazečů o zaměstnání. Cílem je snížení počtu trestných činů a přestupků ve městě, garance bezpečnosti a veřejného pořádku ve městě a zvýšení pocitu bezpečí obyvatel. Asistenti by v naprosté většině své pracovní doby vykonávají pochůzkovou činnost po městě, zejména v místech, která jsou považována za riziková z hlediska kriminality. Projekt podpořilo dotací Ministerstvo vnitra ČR.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webu

Foto: A. Kiedroňová


APK - asistenti prev.krim.

APK 2017

APK 2017

 
APK 2

APK 2

 
APK 1

APK 1

 
 
Vytvořeno 26.7.2017 11:35:42 | přečteno 888x | Mgr. Alena Kiedroňová
load