Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Adrenalin pod střechou

skateboard pod střechou (6)

Krytou minirampu pro příznivce koleček se rozhodli vybudovat členové oddílu netradičních sportů a skateboardu. Našli vhodné prostory v útrobách bývalých skláren a doplňují ji hudební zkušebnou pro kapely. Nadšenci nyní hledají pro dokončení realizace sponzory.

O multifunkční hale pro skateboard, BMX a hudebníky nás informoval Zdeněk Rybár za oddíl netradičních sportů a skateboard při TJ Sokol Vrbno pod Pradědem. 

"V průběhu jednoho měsíce se nám podařilo sehnat téměř veškerý finanční obnos na materiál potřebný pro stavbu kryté minirampy. Momentálně bojujeme především s budoucím vytápěním haly a s technickým řešením nám pomáhá Tomáš Kočička. Díky zveřejnění na webu města chceme cíleně oslovit místní firmy, zdali by nám s realizací haly sponzorsky pomohly. Prozatím nás podpořila finančně firma T.W.I. spol. s r.o. Stavbu bychom chtěli dokončit do 28. října letošního roku," uvedl Zdeněk Rybár.

Multifunkční hala vzniká v prostorách bývalých skláren, kde příznivci netradičních sportů našli vhodné prostory o rozměrech zhruba 32 x 6,2 metru. Museli tady vyřezat veškeré ocelové trubky, odstranit nefunkční radiátory, rozvody vody a další. "Prostor určený přímo pro skejtování se nám podařilo vymalovat a nasvítit luxusním osvětlením v celé délce haly. Minirampa bude mít na délku zhruba 12 metrů a na šířku 6,2 metru, povrch bude pokryt březovou překližkou. V krytém prostoru haly bude mít životnost minimálně deset let. V plánu máme také vytvořit streetovou část pro ridery, kteří nemusí rádiusy. Součástí skejtové haly je i hudební zkušebna, kde už probíhají zkoušky kapel. Rádi bychom takto halu využívali pro organizaci menších koncertů a kulturních akcí. Hala bude mít oficiální provozní řád a provozní dobu. Symbolické vstupné bude sloužit na pokrytí nákladů za nájem a elektřinu," uvedl Zdeněk Rybár. Jak dále zdůraznil, oddíl se snažícelou akci financovat z vlastních prostředků a hledá také sponzory.

Tento netradiční projekt oddílu zatím podpořila firma, která stavěla ve Vrbně pod Pradědem betonový skatepark, Fiveramps Skateparks,dále  společnost O2, Smartup, Wheel Clothing, Asociace Českého skateboardingu a vrbenská firma T.W.I. "Velké díky patří všem kamarádům a slečnám, kteří přiložili ruku k dílu a nebáli se poslat peníze na dobrou věc. Pracovní skupina se vzdala jakékoli finanční odměny. Odměnou nám všem bude spokojenost lidí, kteří naše město a naši multifunkční halu navštíví," dodal Zdeněk Rybár.

Kontakt na organizátora akce nejen pro případné sponzory:skateparkvrbno@gmail.com , tel.+420 724 330 955

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek

MULTIFUNKČNÍ HALA SKATEBOARD

skateboard pod střechou (2)

skateboard pod střechou (2)

 
skateboard pod střechou (6)

skateboard pod střechou (6)

 
skateboard pod střechou (1)

skateboard pod střechou (1)

 
skateboard pod střechou (4)

skateboard pod střechou (4)

 
skateboard pod střechou (5)

skateboard pod střechou (5)

 
skateboard pod střechou (3)

skateboard pod střechou (3)

 
 
Vytvořeno 5.10.2017 14:53:19 | přečteno 2124x | Mgr. Alena Kiedroňová
load