Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Zpěváci potěšili seniory písní i historkami

Křížková a Savka

Muzikáloví pěvci Hana Křížková a Tomáš Savka přijali pozvání do Domova pro seniory a v pondělí 21. listopadu 2016 odpoledne, před svým koncertem ve Střeše, sem přijeli potěšit obyvatele písněmi i historkami z představení. Bylo to milé a bezprostřední setkání a umělci si za vystoupení nežádali žádný honorář.

Víc než půlhodinové setkání v jídelně Domova pro seniory se neobešlo bez technických obtíží. Krátce před příjezdem umělců se "odporoučela" technika, proto se provizorně hledal vhodný přehrávač pro CD. Jak Hanka Křížková, tak Tomáš Savka to vzali s humorem a obyvatelkám i obyvatelům domova zazpívali několik písní ze svého repertoáru jen tak, bez mikrofonu, s lehkým hudebním doprovodem z nahrávky. A moc hezky.

K písním přidali i vyprávění o své lásce k hudbě, divadlu, zpívání. Hanka Křížková povídala zajímavosti o kostýmech, třeba že cop Marfušky z muzikálu Mrazík váží tři kilogramy, a to je tedy co tahat, až do chvíle, než jí cop z hlavy strhnou. Ještě těžší pak byla loď, kterou nosí na jedné z paruk, ta váží neuvěřitelných pět kilogramů a hrát s ní představení je nadmíru těžký fyzický výkon. "Když je po představení a mohu se odstrojit, cítím se tak krásně lehce," řekla s úsměvem. Také Tomáš Savka přidal příhody, jak se dostal ke zpívání, jak jej tenhle kumšt naplňuje, jaké mívá kostýmy. Při zpěvu ukázal, jak rád má a jak dokáže procítit swing.

Obyvatelé DPS odměnili výkony potleskem a pro umělce si připravili maličké dárky vyrobené v jejich dílně při ergoterapii. Ředitel DPS Mgr. Jan Vavřík předal Haně Křížkové nádherné růže s úklonou jejímu umění a jako poděkování za milou půlhodinku. Oba pěvci rozzářili den seniorům a bylo to vskutku milé, bezprostřední a sympatické setkání. "Jsem rád, že oba umělci s návštěvou DPS hned souhlasili a také že příjezd časově přizpůsobili návštěvě Mnichova," řekl Vavřík. Zbývá dodat, že umělci za vystoupení nežádali žádný honorář, prostě přijeli potěšit seniory, muže i ženy se stříbrem ve vlasech.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webu

Foto: autorka

Vytvořeno 22.11.2016 7:48:15 | přečteno 929x | Mgr. Alena Kiedroňová
load