Dnes je 28.9.2023 a svátek má Václav, Den české státnosti

Změna u opravy povrchu ulice Myslivecká

oprava MK Myslivecká, autor: Ladislav Olejníček

Rada města přehodnotila plán opravy ulice Myslivecká v tomto roce. Rozhodla o dílčí opravě, tedy že se zpevní a zakryje pouze pás vozovky po výkopech pro kanalizační řad. Dopravu po této poměrně frekventované ulici to nijak neomezí. Zásadní oprava asfaltového krytu cesty přijde na řadu zřejmě v roce 2017 nebo 2018, kdy si pás silnice po výkopech bezpečně sedne.  Radnice dá přednost kompletní opravě asfaltového krytu v celém úseku Myslivecké i s rozšířenými místy pro parkování, musí pro ni ale vyčlenit v rozpočtu dostatek peněz.


V plánu oprav místních komunikací na rok 2016 byla oprava zhruba 130 metrů dlouhého úseku vozovky na ulici Myslivecká, a to jako prioritní akce roku. Při výkopu pásu pro kanalizační řad ale vybraná firma zjistila, že silnice nemá řádné kamenné podloží a tedy asfalt v té části nemá dostatečný základ. "Při odhalení povrchu jsme zjistili, že stávající asfaltový koberec je položen doslova na hliněné pláni, bez kompaktní kamenité vrstvy. Bylo by nepřiměřené riziko nechat to po odfrézování takto, abychom bez sanace položili nový asfaltový koberec. Mohlo by vydržet rok, dva, ale projeví se po zimě, v hliněném podkladu se více zdržuje voda, mohla by zvedat asfaltový kryt," vysvětlil Jiří Skácel z odboru výstavby a životního prostředí Městského úřadu Vrbno pod Pradědem.

Do jednání rady města předložil variantní řešení opravy Myslivecké. Tou první bylo zapravení rýhy po kanalizaci, jak se to dělá po poruchách, ošetření pracovních spár a položení vrstvy obalované směsi, to za zhruba 150 tisíc korun.

Druhá varianta, která by splnila očekávání dle plánu oprav místních komunikaci, ovšem žádá posílení rozpočtu o zhruba 600 tisíc korun. Cestáři by v tomto případě museli provést asanaci podzemních vrstev vozovky a na řádně připravené kamenné podloží položit asfalt. I v tomto případě by šlo o výspravu plánovaného úseku v délce 130 metrů.

Rada města rozhodla o variantě 1 s tím, že město dá přednost výhledově opravě celé ulice Myslivecké a nebude řešit úpravy jen po úsecích. Přihlédli přitom k tomu, že podloží po výkopech si časem "sedá" a je výhodnější počkat na příznivé podmínky k souvislé opravě celé ulice. Nepochybně se to projeví také na vzhledu sídliště, současně se do finální podoby upraví plochy vhodné pro parkování. (ak)


Vytvořeno 3.5.2016 9:36:28 | přečteno 621x | Mgr. Alena Kiedroňová
load