Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Zatížení vozidla s kmeny nepřekročila

kmeny, autor: Stanislav Juga

Na podnět občanů, kteří se obávají o statiku svých domů a technický stav příjezdové cesty, zajistila vrbenská radnice namátkové vážení nákladu vozidel převážejících dřevo na uložiště. Vážení zajistil Celní úřad pro Moravskoslezský kraj 28. července. Kontrola nezjistila přetížení souprav.

Radnice získala 1. srpna 2016 informaci o provedeném kontrolním vážení. Zveřejňujeme ji v plném znění:

"Na základě Vaší žádosti ze dne 21. 6. 2016 a osobní schůzky dne 13. 7. 2016 jsme provedli dne 28. 7. 2016 v době od 10:00 do 15:00 hod kontrolní vážení na území města Vrbno pod Pradědem. V tomto časovém úseku jsme provedli kontrolu dvou vozidel převážejících dřevo. Ani u jednoho z kontrolovaných vozidel nebylo zjištěno překročení povoleného zatížení vozidla. V průběhu kontrolní činnosti byl zaznamenán minimální pohyb jízdních souprav. Při kontrole vozidel bylo rovněž zjištěno, že dopravce má povolení Ministerstva dopravy s možnéstí využití většího zatížení soupravy.

Na základě Vaší žádosti bylo rovněž kontaktováno Centrum služeb pro silniční dopravu, které ve městě provádělo kontrolu 14. 7. 2016 v součinnosti s PČR OO Bruntál, které rovněž nezaznamenalo pohyb vozidel přepravujících dřevo.

Z výše uvedeného vyplývá, že vozidla pravděpodobně nepřekračují povolené zatížení a v případě, že ano, řidič předloží udělené povolení. Pokud se jedná o bezpečnost v okolí komunikací, nebo případné porušování zákazů a omezení na pozemních komunikacích, tak tyto kontroly nespadají do kompetencí Celní správy."

S pozdravem

npor. Mgr. Radim Klus, vedoucí oddělení Mobilního dohledu a zástupce vedoucího odboru Dohledu, Celní úřad pro Moravskoslezský kraj

Ilustrační snímek Stanislava Jugy

Vytvořeno 1.8.2016 16:26:04 | přečteno 722x | Mgr. Alena Kiedroňová
load