Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Základy kostela nebudou navlhat

výkop u kostela, autor: Ladislav Olejníček

Vrbenská farnost pokračuje i v pozdním podzimu v pracích, které mají dostat terén kolem chrámu sv. Michaela na původní úroveň. Odvodnění ploch kolem svede vodu do kanalizace. Po dokončení prací prováděných firmou Naděžda Klíčová už nebudou zdi kostela vlhnout.

Terén kolem kostela sv. Michaela Archanděla byl uměle zvýšen v 80. letech, když v okolí vyrůstaly nové panelové bytové domy. Současné výkopy se dostávají do 1,2 metru hloubky kolem obvodu kostela, součástí nákladných prací je izolace zdí. Bez toho není možné vysoušení a pokračování prací na záchraně této kulturní památky.

Celkové náklady na rekonstrukci se dnes odhadují na 20 milionů korun, celkovou výši může ovlivnit ještě restaurování vzácných uměleckých děl v interiéru. Pro opravy kostela je vyhlášena veřejná sbírka, veřejnost může na transparentním bankovním účtu u FIO banky číslo 2900458315/2010 sledovat, jak se farnosti daří získávat zdroje na hrazení stavebních a dalších prací. Více informací získáte zde, na našich stránkách.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webu

Titulní foto: Ladislav Olejníček

Vytvořeno 18.11.2016 15:01:09 | přečteno 640x | Mgr. Alena Kiedroňová
load