Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Vrbno protne štafetový Mírový běh

běžci, autor: Stanislav Juga

Celoevropský Mírový běh Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run, nejdelší štafetový závod ve světě, protne ve středu 15. června 2016 Vrbno pod Pradědem. Stane se tak odhadem kolem 11.15 hodin a ke štafetě se přidají také vrbenští školáci. (ak)

Celoevropská trasa roku 2016 odstartovala už 24. března z portugalského Porta a do cíle v italském Římě má dorazit 8. října. V České republice navázala trasa 11. června na rakousko-české hranici u Valtic. Odtud běžci nesou mírovou pochodeň přes Hodonín, Zlín, Olomouc, Bruntál, Vrbno pod Pradědem do Jeseníku, Broumova, Jičína, Prahy, Žatce, Karlových Var a dál až do Německa.

Radní města Vrbna akci podporují, ředitel Základní školy a radní Mgr. Zdeněk Bártek přislíbil také účast žáků své školy. "Štafeta dorazí odhadem kolem čtvrt na dvanáct do Vrbna pod Pradědem. V prostoru u benzínových stanic se ke štafetě přidá dvacet žáků naší základní školy a společně poběží k radnici. Tady budeme mít pro účastníky štafetového běhu připraveno občerstvení, zejména tedy vodu a ovoce," potvrdila Ivana Remešová, DiS., vedoucí odboru vnitřních věcí vrbenského úřadu.

Přijďte podpořit myšlenku štafetového běhu - přání dobré vůle, míru, přátelství statisíců lidí, obyvatel Evropy. Podpořte běžce ve Vrbně pod Pradědem jako diváci nebo jako běžci, ať už tady ve městě nebo dále na trase k Jeseníku.

Mgr. Alena Kiedroňová, odbor vnitřních věcí
Ilustrační foto Stanislava Jugy
Vytvořeno 13.6.2016 16:52:55 | přečteno 641x | Mgr. Alena Kiedroňová
load