Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Vrbnem projede Závod míru

Závody dětí ACS Drak

Vrbnem pod Pradědem znovu projede mezinárodní etapový cyklistický závod mužů - Závod míru. Podle informací ředitele závodu Jána Svorady peloton vynikajících jezdců z 22 zemí světa projede Vrbnem-Mnichovem ve třetí etapě se startem a cílem v Jeseníku v neděli 5. června 2016 mezi 13.05 a 13.25 hodinou. (ak)Závod Míru U23 2016 je zařazen do Světového poháru v silniční cyklistice a na jeho startu bude kompletní světová špička. Startují týmy z 22 zemí světa - z Evropy, USA i Asie. V dresu s tradiční českou trikolorou bude startovat i český favorit Michal Schlegel. "O prestiži závodu svědčí, že španělská reprezentace nic neponechává náhodě a jeden z favoritů Enric Nicolau Mas obsolvoval před čtrnácti dny tréninkové etapy Závodu míru. Okusil i náročnost stoupání na Dlouhé Stráně a navíc za vydatného sněžení," uvedl Ján Svorada.

V letošním roce byla trasa závodu částečně pozměněna. První etapa z Jeseníku do Rýmařova je s malou změnou - závodníci absolvují tři okruhy okolo Rýmařova. "Musíme touto cestou poděkovat městu Rýmařov v čele se starostou Ing. Petrem Kloudou za obrovskou podporu. Nová je etapa z Krnova na Dlouhé Stráně a pořadatelé jsou nadšeni z vynikajícího přístupu vedení Krnova s místostarostou Janem Krkoškou. Velký dík za podporu patří i hejtmanovi Moravskoslezského kraje Miroslavu Novákovi a hejtmanovi Olomouckého kraje Ing. Jiřímu Rozbořilovi. Navíc již probíhají jednání o rozšíření závodu na čtyři etapy s tím, že by v Krnově závod v roce 2017 odstartoval časovkou týmů," řekl šéf organizačního štábu Jaroslav Vašíček z firmy TTV Sport Group s.r.o.

Bohužel i v letošním roce se pořadatelé potýkají s velkou rekonstrukcí silnic, která zasáhla druhou královskou etapu. Vzhledem k rekonstrukci silnice na Červenohorské sedlo se místo dvou okruhů na Dlouhých Stráních pojede z Loučné nad Desnou přímo na přečerpávací přehradu Dlouhé Stráně. I tak bude tato etapa královská a ředitel závodu Ján Svorada si pochvaluje profil a vynikající konkurenci.

Jakou důležitost přikládá Světová cyklistická unie (UCI) Závodu míru, svědčí to, že na závod vysílá pod hlavičkou UCI výběr světa. A nedělní finále se odehraje přes nejznámější jesnické vrcholy Rejvíz, Vidly, Hvězda a to jsou cyklistické pojmy. A  samotný závěr etapy i celého závodu se opět odehraje v lázeňském městě Jeseník na 12% stoupání s cílem před lázeňským domem Priessnitz.

V loňském roce si závodníci velmi pochvalovali skvělou diváckou kulisu. Věřím, že tomu tak bude i letos. Příjďte povzbudit naše reprezentanty na trať v boji se světovou špičkou.

Program Závodu míru U23 Nations Cup:

3. června: 1. etapa Jeseník – Rýmařov (134 km), start 13:30 hod

4. června: 2. etapa Krnov – Dlouhé Stráně (123 km), start 12:00 hod

5. června: 3. etapa Jeseník – Jeseník (160 km), start 11:00 hod

Část trasy 3. etapy povede od Rejvízu přes Horní Údolí, Heřmanovice, Mnichov a Vrbno pod Pradědem (zde je plánován sprint), dál na rozcestí nad Karlovicemi, přes Pustou Rudnou, Andělskou Horu, Světlou Horu, Bruntál, Staré Město, Malou Morávku, Karlovu Studánku, Ludvíkov, Železnou, Bílý Potok, Vidly do Bělé pod Pradědem do Jeseníku.

Ilustrační foto - ACS Drak

Vytvořeno 16.5.2016 17:04:35 | přečteno 1173x | Mgr. Alena Kiedroňová
load