Dnes je 25.9.2023 a svátek má Zlata

Senioři soupeří ve znalostech

virtuální univerzita, autor: Jan Vavřík

Mnichovský Domov pro seniory v pondělí 3. října 2016 otevřel virtuální univerzitu, do níž se zapojily soutěžní týmy z dalších čtyř míst republiky. Prostřednictvím internetu se až do čtvrtka vždy v 10 hodin zahajuje další soutěžní kolo s třiceti otázkami z oborů zeměpis, přírodopis a biologie, naše historie a film a televize. Jde už o třetí akci v tomto roce, která aktivizuje dříve narozené občany k pohybu i tréninku paměti.

Nový projekt Domova pro seniory ve Vrbně pod Pradědem-Mnichově navazuje na úspěšné projekty "Jedeme v tom společně" a "Letní olympijské hry", které byly vyhlášeny i uskutečněny v roce 2016. První dva motivovaly seniory k pohybu a zápolení soutěžních týmů a setkaly se s obrovským ohlasem v celé ČR. V projektu "Jedeme v tom společně" bylo zapojeno hned 23 domovů pro seniory z České republiky, když týmy na rotopedech a šlapadlech soutěžily, který dříve zdolá pomyslnou vzdálenost mezi vrcholem nejvyšší hory Jeseníků Pradědem a hlavním městem Prahou. Na "Letních olympijských hrách" rovněž v roce 2016 hostili Mnichované šest týmů z českých a moravských DPS.

"Nyní je tu první ročník Virtuální univerzity, projektu pro rozvoj kognitivních znalostí klientů z domovů pro seniory. Našim záměrem bylo všem zapojeným zařízením přichystat zábavný vzdělávací týden prostřednictvím živého vysílání YouTube," osvětlil projekt ředitel DPS Mnichov Mgr. Jan Vavřík.

Každý den jsou v 10 hodin na internetu zveřejněny výsledky předešlého dne a zadány úkoly pro nové kolo soutěže. V pátek 7. října ve stejný čas bude vyhlášeno celkové pořadí domovů. Každé družstvo je čtyřčlenné - seniory doplňuje vždy jeden pracovník, například pečovatel, aktivizační pracovník, ředitel zařízení a podobně. Soutěžit přitom mohou pouze senioři. Týmy jsou z Prahy-Chodova, Ostravy - DPS Slunečnice, České Kamenice a Drhovle-Písku a pětici završuje domácí tým z DPS Mnichov.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webu

Vytvořeno 3.10.2016 16:18:15 | přečteno 756x | Mgr. Alena Kiedroňová
load