Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Senioři se hezky pobavili

MŠ Jesenická seniorům, autor: Ladislav Olejníček

Domov pro seniory v Mnichově připravil na středu 16. listopadu 2016 příjemnou oslavu pro všechny své obyvatele - Den seniorů. Ten den sem zavítala řada návštěvníků, mezi jinými také děvčátka a kluci z mateřinky na Jesenické.

Den seniorů byl příležitostí pochlubit se dalším úspěchem zdejšího týmu pracovníků. Ti se s vervou pustili do obnovy kašny v zahradě DPS, která byla pod nánosem hlíny. Tu museli lidé vyhrabat, vyvézt a kašnu vyčistit. "Už se těším, až bude jaro a naši obyvatelé si užijí kašnu se vším všudy. Máme tady také příjemné posezení na lavičkách. Už jsem slyšel pochvalu, že to tady je jako na zámku," uvedl ředitel DPS Mgr. Jan Vavřík.

Mezi seniory přišli ve středu hudebníci, ale také třeba starostka města Květa Kubíčková a místostarostka Ing. Pavla Müllerová. Ty si pro seniory a seniorky připravily příjemný, voňavý i sladký dárkový balík s čaji, sirupy a dalšími potřebami k posezení u lahodného hrníčku a třeba pečiva. Do mnichovského domova zavítaly také členky Levicového klubu žen, které sem docházejí pravidelně, aby si s obyvatelkami a obyvateli domova popovídaly o životě, radostech i strastech podzimu života. Někdy bývá čekání na návštěvu blízkých rodinných příslušníků přece jen dlouhé, navíc někteří senioři už ani nikoho nemají.

Připravujeme pro Vás galerii ze Dne seniorů, která ještě lépe přiblíží atmosféru svátečního středečního dne v Mnichově.

Mgr. Alena Kiedroňová

Titulní foto: Ladislav Olejníček

Vytvořeno 18.11.2016 15:17:30 | přečteno 928x | Mgr. Alena Kiedroňová
load