Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Senioři pod olympijskými kruhy

Letní olympijské hry DPS

Do Vrbna pod Pradědem se ve čtvrtek 16. června 2016 vydali ve sportovním senioři z několika míst republiky na Letní olympijské hry. Ty pořádal vrbenský Domov pro seniory a přivítal ženy a muže z Bruntálu, Krnova, Havířova, Brna a Ostravy. Napřesrok uspořádají olympijské hry Ostravané. (ak)

Dne 16. 06. 2016 proběhly v Domově pro seniory ve Vrbně pod Pradědem Letní olympijské hry. Senioři se utkali v disciplínách, jakými jsou kupříkladu hod míče na cíl, jízda na rotopedech na čas, kuželky, skládání puzzlí, „poznávačka“ jesenické fauny a flóry, přemotávání klubíček na čas apod. Vrbno pod Pradědem z pozice pořadatele hostilo seniory z Bruntálu, Krnova, Havířova, Brna a Ostravy.

„Ještě ve středu to vypadalo, že plánovanou akci kvůli špatnému počasí zrušíme, ale počasí se na dnešní den umoudřilo. Jsme tomu rádi, že jsme touto akcí propojili seniory napříč Moravou. Dnes vznikla nová přátelství, nové zážitky,“ sdělil hlavní organizátor Letních olympijských her pro seniory Mgr. Jan Vavřík, ředitel Domova pro seniory v Mnichově. „Zároveň jsem za pěkné počasí rád i z důvodu týmu našich spolupracovníků, kteří dva měsíce usilovně pracovali na celé organizaci akce. Když se rozhlédnete po zahradě, je vidět, že si dali opravdu záležet, jsem na své kolegy velmi pyšný. Byla by velká škoda, kdybychom museli akci kvůli počasí zrušit.“

Senioři usilovně sportovali a podávali u jednotlivých stanovišť velmi kvalitní výkony. Po splnění všech úkolů zasedla porota a výkony vyhodnotila. Na třetím místě se umístilo družstvo z Domova pro seniory v Brně, druhé místo patří Bruntálu a první příčku vybojovali klienti Domova pro seniory v Havířově. Havířov si odnesl poukázku v hodnotě 3 000 Kč na vitamínové doplňky z lékárny a putovní pohár vrbenských sklářů.

Na závěr proběhlo losování mezi všemi účastníky o to, které zařízení bude Letní olympijské hry pořádat příští rok. Pomyslnou pořadatelskou štafetu si vylosoval Domov pro seniory z Ostravy.

DPS Mnichov

Na snímku vítězný tým z Havířova

Vytvořeno 17.6.2016 9:13:42 | přečteno 713x | Mgr. Alena Kiedroňová
load