Dnes je 30.5.2023 a svátek má Ferdinand

Profil vrbenského vývoje v televizi

IPG sněh.řetězy, autor: Alena Kiedroňová

Úspěch vrbenských vývojářů zaznamenala TV Pohoda, která odvysílala reportáž o úspěšném rozvoji firmy Ing. Petr Gross. Ta dodává optické díly pro světelnou techniku autobilkám světových značek. Reportáž představuje také novinku, která přitahuje pozornost návštěvníků výstavy v Senátu "Zelené údolí pod horou Praděd" - automatické sněhové řetězy pro osobní vozy.

Reportáž o firmě IPG s.r.o. začíná na 6:55 hod zpravodajské relace TV Pohoda. V necelých třech minutách představuje ve zkratce historii firmy, která začínala s několika pracovníky a dnes zaměstnává v Miloticích nad Bečvou a ve Vrbně pod Pradědem kolem 250 lidí. Hlavní část se soustředí na precizní výrobu optických dílů pro vozidla, např. světlovodů, kolimátorů, čoček a dalších. Ty firma dodává výrobcům vozů Bentley, Jaguar, Land Rover, Range Rover, Vaxhal, Mini Cooper, Ford, Škoda, VW, Audi, BMW, Mercedes, Opel, Citroen, Peugot, Nissan, Toyota a dalším.
Část reportáže je pak věnována novince, která zamíří na automobilový trh ještě letos - automatické sněhové řetězy pro osobní vozy. Model je vystaven také na výstavě Vrbna pod Pradědem a obcí mikroregionu Vrbenska v Senátu, která začala 20. října a potrvá do 4. prosince 2016. Jsou dílem pracovníků vrbenského oddělení vývoje IPG Ondřeje Hoppa a Tomáše Fajmana. Systém umožňuje řidičům dálkovým ovládačem za jízdy (až do rychlosti 50 km/hod.) aktivovat řetězy, které na několika místech uchopí pneumatiku a umožní vozidlu zdolat i ztížené podmínky na silnicích.
Ing. Petr Gross je členem zastupitelstva Vrbna pod Pradědem, je nositelem ocenění Nejlepší podnikatel roku 2015 Olomouckého kraje.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webu

Vytvořeno 7.11.2016 14:37:33 | přečteno 1977x | Mgr. Alena Kiedroňová
load