Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Prezident Zeman přijede do regionu

Hrad, autor: Pražský hrad

Prezident republiky Miloš Zeman s chotí přijedou ve dnech 2. až 4. listopadu 2016 na pracovní návštěvu Moravskoslezského kraje. První dáma zavítá v rámci individuálního programu také do Vrbna pod Pradědem, přijede za obyvateli Domova pro seniory v Mnichově.

Prezident navštíví krajský úřad v Ostravě, setká se tu s nově zvolenými zastupiteli Moravskoslezského kraje, starosty obcí a také se zástupci horníků a OKD. Naplánována jsou také setkání s občany, poslanci a senátory zvolenými za Moravskoslezský kraj. Kromě Ostravy se podívá i do několika dalších měst a obcí v regionu – Orlové, Rýmařova, Bruntálu, Frenštátu pod Radhoštěm. Navštíví lázně Darkov, Památník II. světové války v Hrabyni, kde bude besedovat s velitelským sborem aktivních záloh KVV Ostrava, a také Slezskou univerzitu Opava. Nebude chybět ani setkání s podnikateli a návštěva společnosti BROSE v Kopřivnici.

Připraven je také program pro manželku prezidenta paní Ivanu Zemanovou. První dáma společně s prezidentem navštíví krajský úřad v Ostravě, poté už v rámci separátního programu navštíví sídlo mobilního hospicu Ondrášek v Ostravě, absolvuje exkurzi ve společnosti Marlenka International, s. r. o. ve Frýdku-Místku, shlédne divadelní představení v Divadle Petra Bezruče v Ostravě. Během návštěvy si prohlédne také Svět techniky v Dolní oblasti Vítkovic, navštíví klienty Domova pro seniory ve Vrbně pod Pradědem a Domova pro seniory v Odrách, kde pokřtí knihu Černá kronika aneb ze soudních síní. Prohlédne si zámek v Kuníně a v Karviné se zúčastní slavnostního slibu příslušníků Policie ČR. (msk)

Vytvořeno 26.10.2016 9:49:34 | přečteno 637x | Mgr. Alena Kiedroňová
load