Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Představujeme se v Senátu

Vrbno letecký

Ve čtvrtek 20. října 2016 ve 14 hod začne v Senátu Parlamentu ČR v Praze výstava Zelené údolí pod horou Praděd, aneb Domov dělných lidí, ráj turistů a milovníků přírody. Ve výstavní síni Valdštejnského paláce bude moci veřejnost výstavu zhlédnout až do 4. prosince.

Výstava dává jedinečnou příležitostí představit nejen historii našeho regionu, ale také jeho současnost v širokém spektru činností a aktivit lidí, kteří tady žijí a vychovávají své děti. Mezi exponáty jsou vizitky průmyslových podniků i umělců a řemeslníků, představení atraktivních míst pro turisty a další návštěvníky. Historickou část výstavy sestavil Spolek Přátelé Vrbenska, který v Praze představuje také některé ze svých tradičních akcí přesahujících rámec města i regionu Vrbenska. Ve výstavních vitrinách mohou návštěvníci vidět špičkové výrobky vrbenských podniků, například Husqvarny Manufacturing s.r.o., IPG s.r.o., Odetky či firmy MEPAC, rovněž také originální kusy replik historického skla ze sklářské huti TOMI i Sklárny Jakub. Ta připravila pro Senát také sadu skleniček s logem města pro slavnostní přípitek a Petr Slavkovský byl rovněž členem přípravného týmu výstavy společně s designérem Dušanem Zapalačem a pracovníky Městského úřadu Vrbno pod Pradědem.

Představujeme také tvorbu výtvarníků, sochařů, řezbáře, uměleckého kováře, autorky vitrážových šperků a také spisovatelů. S výstavou koresponduje také brožura, kterou vydalo město Vrbno p. P. a která bude ve Valdštejnském paláci k dispozici všem návštěvníkům.

Podle starostky Květy Kubíčkové je opravdová čest v Praze vystavovat a ukázat naše město i obce mikroregionu jako místa, kde toho lidé hodně umí, i místa, kde rádi žijí a baví se. Pořadatelem výstavy je Město Vrbno pod Pradědem a Kancelář Senátu, záštitu nad výstavou přijal senátor doc. MUDr. Petr Koliba, CSc. Výstava bude přístupna veřejnosti až do 4. prosince.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webu

Vytvořeno 17.10.2016 15:31:51 | přečteno 729x | Mgr. Alena Kiedroňová
load