Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Noc snů pro děti s hendikepem

zoo_s hadem

Ostravská ZOO zve rodiny vychovávající děti se zdravotním hendikepem na Noc snů. Původní červnový termín byl pro nepřízeň počasí odvolán, nový termín je 15. září 2016 se začátkem již od 18 hodin. Děti i rodiče mají na tuto akci vstup zdarma.

Dream night at the zoo neboli Noc snů je mezinárodní akce, do které se po celém světě zapojilo již 275 zoologických zahrad a dalších organizací z 39 zemí. Patří mezi ně také Zoo Ostrava. Akce dává příležitost dětem a mladým lidem se sníženou hybností i jiným zdravotním omezením dostat se za zvířaty a poznat je ještě jinak, v čase přicházející noci. Některá zvířata procitají, jiná se chystají odpočívat. V minulých letech ostravská Zoo přivedla děti na invalidních vozíčcích až do pavilonu slonů nebo za žirafami. Na trase mezi pavilony bývají připravena další překvapení, děti si mohou osahat srst zvířat, nebo se dostanou blízko hadům, samozřejmě takovým, kterých se nemusí bát.

"Napodruhé nám to snad už vyjde. Rádi bychom Vás opět pozvali na návštěvu večerní zoologické zahrady v Ostravě při příležitosti každoroční speciální akce pro handicapované – NOCI SNŮ. Náhradní termín je 15. ZÁŘÍ 2016 od 18. hodin! (Pozor, změna i času.) V našem areálu Zoo Ostrava bude připraveno několik stanovišť s přírodninami a aktivitami a další překvapení. Děti i rodiče mají na akci vstup zdarma.

Pokud byste měli zájem se akce zúčastnit, kontaktujte nás prosím na emailovou adresu: jonakova@zoo-ostrava.cz, nebo vyuka@zoo-ostrava.cz. Do emailu uveďte především telefonní kontakt! Jelikož se akce koná jen za pěkného počasí, při nejhorším bychom volali či psali SMS, že se akce ruší (vše bude také během dne uvedeno na našich webových stránkách www.zoo-ostrava.cz nejpozději do 14 hodin). Ale pevně věříme, že tentokrát už se sejdeme a počasí nás nezradí. Těšíme se na Vaši návštěvu!"

Adéla Jonáková, Zoo Ostrava

Vytvořeno 8.9.2016 9:39:08 | přečteno 727x | Mgr. Alena Kiedroňová
load