Dnes je 2.4.2023 a svátek má Erika

Naše čtyřkolka vyjíždí do ulic

čtyřkolka, autor: Sára Jägermann

Vrbnem pod Pradědem budou moci od června turisté projíždět na čtyřkolce, na horských koloběžkách i elektrokolech. Poprvé budou v provozu v sobotu 28. května 2016 v areálu Zámečku Grohmann při akci spolku Přátelé Vrbenska Skotačení s bílou paní. (ak)

Město Vrbno pod Pradědem získalo jízdní prostředky od krajské destinanční společnosti Moravian-Silesian Tourism, s r.o. v rámci programu ROP Moravskoslezsko, tedy s podpoprou Evropské unie. Projekt nazvaný "Všude blízko" představí turistům naše město i okolí se všemi atraktivitami pro volný čas - ty se propojí právě doporučenými trasami jízdních kol, koloběžek i šlapací čtyřkolky. Komise pro rozvoj cestovního ruchu už vhodné trasy vytipovala, připravuje se tisk skládačky s mapou a označením atraktivit, například skateparku, areálu BMX, sklárny Jakub, sklárny TOMI, rybárny, lesoparku, Ski Arény Vrbno s bobovou dráhou a dalších. Jízdní prostředky si samozřejmě mohou za stejných podmínek jako turisté půjčit i občané Vrbna či okolních obcí. 

Půjčovna čtyřkolky, kol a koloběžek bude od června do září fungovat v areálu Autokempu Dolina. Město pro ni zajišťuje výrobu a montáž dřevěného domku. Provozní řád a podmínky výpůjčky už schválila rada města. Půjčovné bude zdarma, veřejnost ale bude při vypůjčení čtyřkolky, koloběžek nebo elektrokol skládat vratnou kauci a servisní poplatek. V půjčovně se budou nabízet bezpečnostní přilby pro děti i dospělé.

"Půjčovna by měla fungovat po dobu udržitelnosti projektu, tedy nejméně pět let. Hledali jsme vhodné prostory pro její umístění přímo ve městě, aby byla snadno dostupná. Jako nejlepší varianta se nám zdálo využití areálu Autokempu Dolina, kde je i skvělé zázemí pro návštěvníky, tedy potřebné služby. Domluvili jsme se s provozovatelkou Doliny paní Ludmilou Knápkovou a našli společné s ní vhodnou plochu pro umístění domku. Zajistíme také pracovníky, aby půjčovna mohla být v provozu podle zájmu turistů a dalších návštěvníků města co nejdéle, v čase hlavních prázdnin každý den až do podvečera," uvedla místostarostka Ing. Pavla Müllerová. I když projekt Všude blízko zatížil rozpočet města na rok 2016, považuje Ing. Müllerová pořízení jízdních prostředků pro turisty krajskou destinační společností za významnou pomoc rozvoji cestovního ruchu a zvýšení atraktivnosti Vrbna pod Pradědem.

Poprvé budou šlapací čtyřkolka a horské koloběžky využity při oslavě Dne dětí - akci spolku Přátelé Vrbenska "Skotačení s bílou paní" v sobotu 28. května v areálu Zámečku Grohmann.

Mgr. Alena Kiedroňová, odbor vnitřních věcí, komise pro rozvoj cestovního ruchu


Vytvořeno 25.5.2016 8:44:11 | přečteno 1870x | Mgr. Alena Kiedroňová
load