Dnes je 25.9.2023 a svátek má Zlata

Město Vrbno pod Pradědem spustilo nové webové stránky

Web města od 20.4.2016

Oficiální webové stránky města prošly celkovým redesignem a došlo k jejich oživení do barev, které korespondují s logem města. Nově se jedná o responzivní stránky, které jsou postaveny tak, aby je bylo možné lépe prohlížet i v chytrých mobilních telefonech a tabletech. Stejně tak se webové stránky přizpůsobují oknu internetového prohlížeče. 

Sekce na stránkách města jsou nově setříděny do kategorií, aby byly pro návštěvníky přehlednější. Nově tedy naleznete hlavní kategorie občan, samospráva, podnikatel a turistu a volný čas. Kalendář akcí pořádaných ve městě našel nově místo hned na úvodní straně vedle již známých aktualit. Návštěvníci na hlavní stránce najdou více tlačítek s rychlými odkazy jako je např. servis občanům, který zahrnuje informace typu hlášení rozhlasu, hlášení závad, přerušení dodávek energií, dopravní informace atd. Naopak v posuvném panelu zelené barvy nalezne čtenář katalog firem, Radniční listy, Zpravodaj, odkaz na regionální televizi, webkamery města, projekty a nově také sekci otázky a odpovědi. Právě v sekci otázek a odpovědí chceme mimo základní formu elektronické podatelny nebo dotazů vznesených přes formulář "napište nám" zodpovídat na dotazy občanů, které se mohou týkat různých životních situací, nebo na dotazy, které se týkají přímo města. Občané si budou moci zodpovězené dotazy pročítat a třeba zde i částečně nalézt odpověď na téma, které je právě zajímá. Na úvodní stránce jsme nově umístili náhled úřední desky, odkazy na naše partnery a důležité odkazy.

Předchozí podoba stránek byla městem užívána od roku 2007 a jednalo se tedy o téměř úctyhodných deset let provozu. Spuštěním nového provedení práce na vylepšení webu nekončí. Budeme ve spolupráci s odbory městského úřadu pracovat na zkvalitnění zveřejňovaných informací pro občany a návštěvníky města. (plo)

Vytvořeno 21.4.2016 21:01:48 | přečteno 1216x | Patrik Locku
load