Dnes je 29.3.2023 a svátek má Taťána

Husqvarna Group investuje ve Vrbně

Husqvarna Vrbno

Společnost Husqvarna Group zveřejnila nové podnikatelské záměry, v závodu ve Vrbně pod Pradědem se budou vyrábět robotické sekačky na trávu. Jejich výroba a zvyšování kapacity bude znamenat novou investici a vytvoření desítek nových pracovních míst. 

Zástupce Husqvarny Manufacturing CZ přijaly v úterý 6. září 2016 na vrbenské radnici starostka města Květa Kubíčková a místostarostka Pavla Müllerová. Přátelského jednání se zúčastnili pánové Wolfgang Engelhardt, viceprezident Manufacturing & Supply Chain a generální manažer firmy Gardena Manufacturing GmbH, Paul Budnowski, generální ředitel společnosti Husqvarna Manufacturing CZ s.r.o., a Svatopluk Máj, jednatel společnosti Husqvarna Manufacturing CZ s.r.o. Informovali obě dámy o nových podnikatelských záměrech, které se přímo dotknou města. Do roku 2018 ve Vrbně pod Pradědem společnost rozšíří výrobní kapacity pro výrobu robotických sekaček trávy a přijme desítky nových pracovníků. V hledáčku firmy přitom byly další země, zvítězilo ale Vrbno pod Pradědem, kde jsou mnohaleté tradice výroby plastů a kvalifikovaní pracovníci.
"Husqvarna je největším zaměstnavatelem ve Vrbně pod Pradědem a nový podnikatelský záměr a také zájem o rozvojové záměry našeho města nás velmi potěšil. Věříme, že společnost pro novou výrobu najde velmi kvalitní a kvalifikované pracovníky," řekla starostka Květa Kubíčková. (ak)

Zveřejňujeme tiskovou zprávu, kterou nám společnost poskytla:


Skupina Husqvarna Group zvýší kapacitu závodu Aycliffe v Anglii, aby posílila schopnost plnit požadavky rostoucího trhu robotických sekaček. Současně bude skupina zavádět výrobu a zvyšovat kapacitu ve stávajícím závodě skupiny Husqvarna Group ve Vrbně pod Pradědem v České republice.

„Díky kvalifikovaným pracovníkům, poloze ve středu Evropy nedaleko hlavních trhů a zkušenostem s elektronikou a vstřikováním plastů je závod ve Vrbně skvělým místem pro rozšíření výrobní kapacity skupiny na robotické sekačky,“ uvádí Sascha Menges, prezident divize Gardena.

Skupina Husqvarna Group je průkopníkem v oblasti robotické technologie na sečení trávy a díky úspěchu své produktové řady zaujímá na evropském trhu přední pozici v segmentu robotických sekaček. Očekáváme, že v následujících letech bude celý trh robotiky rychle růst. Naším cílem je udržet si vedoucí postavení tím, že budeme nabízet nejspolehlivější a nejefektivnější robotické sekačky na trávu, které za uživatele odvedou veškerou práci a zajistí jim skvělé výsledky,“ vysvětluje Sascha Menges.

Další investice jsou v plánu pro závod Aycliffe, kde budeme zvyšovat kapacitu výroby robotických sekaček. Současně s tím bude skupina Husqvarna Group zavádět výrobu a rozšiřovat kapacitu výroby robotických sekaček ve svém stávajícím závodě ve Vrbně, který bude spuštěn v roce 2018.

„Kvůli strategickému významu tohoto produktu cítíme potřebu vyrábět robotické sekačky ve více závodech, abychom vyhověli rostoucí poptávce a omezili rizika při využívání pouze jediného závodu. Závod v Aycliffe využije mnohaleté zkušenosti a znalosti a stane se centrem výroby a vývoje robotických produktů ve skupině,“ dodává Sascha Menges.

Skupina Husqvarna

Skupina Husqvarna Group je předním světovým výrobcem motorového nářadí pro péči o zahrady, parky a lesy. Mezi produkty značky patří řetězové pily, robotické sekačky na trávu a sekačky se sedící obsluhou. Skupina je také evropským lídrem v oboru zahradního zavlažování a světovou jedničkou v oblasti řezacích zařízení a diamantových nástrojů pro stavebnictví a kamenické práce. Produkty a řešení skupiny jsou prodávána běžným i profesionálním uživatelům pod značkami Husqvarna, Gardena, McCulloch, Poulan Pro, Weed Eater, Flymo, Zenoah a Diamant Boart prostřednictvím prodejců a distributorů ve více než 100 zemích. Prodeje v roce 2015 dosáhly výše 36 miliard SEK a skupina má více než 13 000 zaměstnanců ve 40 zemích.

Vytvořeno 8.9.2016 13:04:22 | přečteno 7493x | Mgr. Alena Kiedroňová
load