Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Dálková autobusová linka končí

dopravní terminál LOC

Cestující využívající dálkový autobusový spoj z Rožnova pod Radhoštěm do Jeseníku, vedený přes Vrbno pod Pradědem, o tuto možnost cestování od prosince přijdou. Dopravce ČSAD Vsetín a.s. provoz ukončí k 11. prosinci 2016, z důvodu ztrátovosti linky a neobjednání dopravy na území Olomouckého kraje.

Veřejná osobní doprava na lince č. 940 058 skončí 11. prosince 2016 rozhodnutím samotného dopravce, společnosti ČSAD Vsetín a.s. Primárním důvodem pro toto rozhodnutí bylo podle Ing. Ivo Murase, vedoucího odboru dopravy Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, neobjednání dopravy na území Olomouckého kraje, které by znamenalo ztrátu tržeb z území Olomouckého kraje a recipročně tedy prohloubení ztrátovosti provozu celé linky.

V dopisu starostce našeho města Květě Kubíčkové ujišťuje Ing. Muras, že Moravskoslezský kraj bude bude vzniklou situaci dále monitorovat a v případě vzniklých problémů v zajištění dopravního spojení pro denní dojíždění bude činit takové aktivity, které povedou k nalezení přijatelného řešení zejména s ohledem na zájmy samotných cestujících.

"Rušení zavedených linek našim občanům zhoršuje kvalitu cestování. Linku využívali například mladí lidé při cestě na internáty, těm to skutečně bude komplikovat cestování," uvedla starostka Květa Kubíčková. Vrbenští radní už se zabývali také návrhem města Bruntálu, které chce na dotaci dopravní obslužnosti společnosti ARRIVA MORAVA a.s. v roce 2017 uspořit pětinu současných nákladů a snížit je ze zhruba jednoho milionu korun na maximálně 800 tisíc. Navrhlo proto městům a obcím několik variant řešení, od zrušení málo využívaných spojů vypravovaných o víkendech a státních svátcích, nebo jejich zachování za podmínky, že se o tyto náklady podělí ostatní obce. Po dvou jednáních v Bruntále jde návrh teprve do jednání rady města Bruntálu a zabývat se řešením budou muset také zastupitelstva či rady obcí. O řešení budeme občany a ostatní veřejnost včas informovat.

V případě rušené linky 940 058 z Rožnova p. R. přes Valašské Meziříčí, Opavu, Bruntál, Vrbno pod Pradědem do Karlovy Studánky a Jeseníku je rozhodnuto. Spoje v pracovních dnech vyjížděly z Vrbna pod Pradědem od železničního nádraží v 8.53 hod. ve směru do Jeseníku (příjezd v 10.00 hod.), ve směru na Bruntál, Opavu, Fulnek, Nový Jičín, Valašské Meziříčí a Rožnov p. R. vyjížděl párový spoj v 15.28 hod. (příjezd do cíle v 18.20 hod.). Spoje o sobotách, nedělích a ve státem uznávaných svátcích vyjížděly z Rožnova v 5.45 hod, vedeny byly přes Malou Morávku, Karlovu Studánku, Ludvíkov do cílové stanice ve Vrbně p. P., kam dojely v 9.15 hod. Z Vrbna pak odjížděly v 15.25 hod, opět přes Ludvíkov, Karlovu Studánku, Malou Morávku do Bruntálu a dále na Opavu, do Rožnova příjížděly v 18.40 hodin.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webu

Vytvořeno 1.11.2016 11:12:14 | přečteno 1055x | Mgr. Alena Kiedroňová
load