Dnes je 2.4.2023 a svátek má Erika

Čtyřkolka i koloběžky bodovaly

koloběžky, autor: Lenka Bednaříková

Čtyřkolku, která bude jedním z lákadel letní sezóny ve Vrbně pod Pradědem, si v sobotu projely mnohé rodiny i třeba jen dvojice. U dětí i dospělých také bodovaly horské koloběžky. Půjčovna jízdních prostředků pořízených z programu ROPzačne fungovat od půli června v Autokempu Dolina. (ak)

Jízdní prostředky si pro svou oslavu Dne dětí, pořádanou v sobotu 28. května 2016 pod názvem Skotačení s bílou paní, zapůjčil od města spolek Přátelé Vrbenska a čtyřkolky využil i k soutěžím. "Bylo to báječné zpestření programu a jestli mohu soudit podle zájmu veřejnosti, budou čtyřkolka i další prostředky využívány skutečně často. Na čtyřkolku se stála i fronta," uvedl za pořadatele radní a předseda spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus.

Na Slovensku se už vyrábí typizovaný zahradní domek, který bude v areálu Autokempu Dolina sloužit jako půjčovna čtyřkolky, dvou elektrokol a čtyř horských koloběžek. Dodán hobby marketem a smontován by měl být do poloviny června. Město nyní hledá na dohodu o provedení práce dva pracovníky, kteří se budou střídat v půjčovně tak, aby mohla sloužit dle zájmu veřejnosti třeba až do podvečera, a to od poloviny června až do konce září. Práce je vhodná také jako brigáda pro studenty. Pracovník půjčovny bude evidovat výpůjčky, vybírat vratné kauce a servisní poplatky, zajistí po telefonu rezervaci jízdních prostředků, nabídne lidem také vypůjčení bezpečnostních přileb a zajistí také jednoduchý servis kolům. Pro opravy jízdních prostředků si město zajistí odborný servis.

"Těšíme se, že čtyřkolka i ostatní prostředky nabídnou turistům i dalším zájemcům zajímavou možnost trávení volného času. Konkrétně pro čtyřkolku jsme už vybrali vhodnou trasu, aby co nejméně vjížděla na běžné komunikace. Její větší část povede po cyklostezce nebo místních málo frekventovaných komunikacích. Kdo si jízdní prostředky přijde vypůjčit, ten získá mapku i s fotografiemi atraktivních míst, které doporučujeme navštívit - se sportovišti i třeba dětskými hřišti nebo odpočínkovým místem u řeky, kde se v horkém létě mohou dospělí i děti báječně osvěžit," uvedla předsedkyně komise pro rozvoj cestovního ruchu a provozovatelka Informačního centra Impuls ve Vrbně pod Pradědem a informačního centra v Karlově Studánce Lenka Bednaříková.

Provozní řád, otevírací dobu půjčovny i podmínky vypůjčení kol a koloběžek brzy najdete na těchto internetových stránkách.

Mgr. Alena Kiedroňová, odbor vnitřních věcí


Vytvořeno 30.5.2016 15:27:22 | přečteno 1139x | Mgr. Alena Kiedroňová
load