Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Představitelé obcí Vrbenska chtějí prohloubit a rozšířit spolupráci

Schůzka mikroregionu 076

Představitelé obcí Mikroregionu Vrbensko budou pokračovat ve spolupráci.

Na svém prvním neoficiálním  jednání v novém roce a vlastně poprvé v novém volebním období se sešli představitelé obcí Mikroregionu Vrbensko. Jedná se přitom v naprosté většině o představitelky. Jedinou výjimkou, jakoby trnem mezi růžemi, zde byl starosta Vrbna pod Pradědem Ing. Petr Gross.

Obce vrbenského mikroregionu spolupracují už dlouhou dobu. Na svém seznamovacím setkání se starostky a starosta dohodli na rozšíření a prohloubení dosavadní spolupráce. „Tato naše schůzka je první v novém složení po loňských volbách. Měli bychom se určitě scházet častěji a doufám, že hlavní roli v tomto sehraje Vrbno, které by naše aktivity mělo zaštiťovat,“  řekla starostka Široké Nivy Alena Mátéová.

Oblastí pro rozšíření a prohloubení spolupráce je mnoho. Jednou z nich je třeba rozvoj turistiky a cestovního ruchu. „To ale předpokládá dostatek peněz a věřím, že společnými silami se nám jich podaří získat víc. Já to považuji za stěžejní záležitost, kterou bych se chtěl zabývat,“ upřesnil starosta Vrbna pod Pradědem Petr Gross. „Peníze jsou samozřejmě důležité, ale bez pracovitých a obětavých lidí se také neobejdeme,“ doplnila starostu jeho zástupkyně Květa Kubíčková.

Všem obcím by také prospěla větší koordinace v sociální oblasti. „Je třeba zbytečné, aby každá obec usilovala o vlastní domov pro seniory, když by nám všem stačil jeden. To je zbytečné mrhání silami a prostředky,“ je přesvědčená starostka Ludvíkova Dana Selingerová.

Po první neoficiální schůzce by měla následovat schůzka veskrze pracovní. Na ní by se už představitelé obcí chtěli zabývat konkrétními záležitostmi a návrhy.

Text a foto: Ladislav Olejníček 

Vytvořeno 21.1.2015 11:08:49 | přečteno 1571x | Jitka Musilová
load