Aktuality

23. 3. 2017

Vyprostili osobu ze závalu

vyproštění zraněného hasiči, autor: JSDH Vrbno pod Pradědem
Ve středu 22. března odpoledne vyjížděla vozidla hasičů k záchraně osoby, která utrpěla zranění a je zavalena pod trámem a jiným materiálem. Naštěstí šlo o prověřovací cvičení pro členy jednotky Sboru dobrovolných hasičů Vrbno pod Pradědem. (ak)
 
22. 3. 2017

Daňové přiznání podáte i ve Vrbně

peníze, autor: Alena Kiedroňová
Finanční úřad v Bruntále oznámil, že podobně jako v předchozích letech zajistí v závěru kampaňového období na podání daňových přiznání služby přímo ve Vrbně pod Pradědem, na radnici. Pracovníci finančního úřadu tady budou v přístavbě radnice přijímat daňová přiznání v pátek 31. března od 8 do 13 hodin a ještě v pondělí 3. dubna od 12 do 17 hodin. (ak)
 
22. 3. 2017

Daruj lavičku - zapojit se mohou firmy i občané

Návrh lavičky   Zajíček
Ve snaze vylepšit vzhled města Vrbna pod Pradědem připravila radnice akci Daruj lavičku. Postupně vymění lavičky na veřejných prostranstvích za nové, moderní. Oslovila proto podnikatele, ale obrací se také na občany. Přidat se může každý člověk se zdravým patriotismem, vztahem ke svému městu. A tak se i děje, máme už prvních osm zájemců o "svou" lavičku. Děkujeme! (ak)
 
21. 3. 2017

S jarem přibývá požárů porostů

pálení porostů může skončit požárem, autor: HZS MSK
S jarem přibývá v regionu případů požárů souvisejících s pálením porostů a klestí. Upozorňujeme na zákaz plošného vypalování porostů a žádáme zahrádkáře, aby se při jarních pracích chovali ohleduplně k sousedům a neobtěžovali je kouřem z pálení shrabků. Vhodnější je využití kompostérů. (ak)
 
20. 3. 2017

Proč nezajíždí do centra

Vrbno doprava bus
Na vrbenskou radnici se v minulých dnech obrátilo hned několik tazatelů, proč nedělní odpolední autobus z Jeseníku do Olomouce už nezajíždí do centra města a jedinou možností pro cestující jsou zastávky Bílý Potok a rozcestí k Ludvíkovu. Podle autodopravce bylo nutné prodloužit jízdní dobu této dálkové linky 950 104, a to za cenu zrušení tzv. závleku do centra města. (ak)
 
19. 3. 2017

Omezení hlášení rozhlasu

radnice, autor: Jitka Musilová
Radnice s využitím dotace na protipovodňová opatření bude v druhé polovině března postupně měnit všechny hlásiče městského rozhlasu a další tlampače přibudou. Nové hlásiče budou zprovozněny najednou, proto po dobu prací bude hlášení rozhlasu výrazně omezeno. (ak)
 
9. 3. 2017

Dotace na rok 2017 jsou vyčerpány

peníze, autor: Alena Kiedroňová
Upozorňujeme statutární zástupce spolků a organizací, že dotace z programů I na podporu činnosti a II na podporu pořádání kulturních a společenských akcí jsou pro rok 2017 vyčerpány. Je už tedy bezpředmětné podávat další žádosti o dotace pro tento rok. (ak)
 
8. 3. 2017

Ples města už tento pátek

Brazilská show
Už zítra, v pátek 17. března, se koná jubilejní 20. ples města. Začne o půl osmé ve společenském sále Klubu Mír a nabízíme ještě volná místa u stolů. Připraveno je na 200 hodnotných plesových cen a také vstupenky jsou slosovatelné. Pobaví Vás Cover Show Band Jaromíra Adamce, taneční skupina NABOSO a zlatým hřebem večera bude Brazil show. Vstupenky můžete koupit na radnici nebo před plesem přímo na místě. (ak)
 
8. 3. 2017

Máme kontejnery pro tuky z bytů

Nádoba pro sběr olejů a tuků
Ve Vrbně byly nově umístěny separační nádoby na odkládání použitých jedlých tuků a olejů z domácností. První dva jsou už k dispozici na recyklačním dvoře, dalších šest bude po malé technické úpravě stanovišť umístěno v sídlištích i místních částech. Jak kontejner využít? Tuk třeba z fritézy vlijte do použité PET lahve, uzavřete ji a vhoďte do určeného kontejneru. (ak)
 
7. 3. 2017

Kam s bolavým zubem

zuby, autor: Alena Kiedroňová
Kam se obrátit, když Vás o víkendu, nebo v noci začne bolet zub? Na Bruntálsku je zubní pohotovost zajištěna pouze o víkendech a svátcích, a to vždy od 8 do 12 hodin dle rozpisu služeb. Kam se vydat, zjistíte na telefonní lince Zdravotnické záchranné služby 553 777 777. Nepřetržitá zubní pohotovost, tedy včetně pracovních dnů, je zajištěna až v Ostravě a Olomouci. (ak)
 
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 110 starší
 
load