Dnes je 18.5.2022 a svátek má Nataša

Aktuality

Obrázek aktuality 27.01.2016

Sportovní veřejnost se letos dočká opravy tribuny

Vrbenští sportovci se letos ucházejí o dotace z programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Sportovní klub potřebuje pořídit na úpravu běžeckých stop sněžný skútr a TJ Sokol by ráda přebudovala škvárové hřiště na umělý trávník. Odeslána je také žádost o dotaci na rekonstrukci nevyhovující tribuny v areálu TJ Sokol. Zde se náklady odhadují na jeden a čtvrt milionu korun. Má se zkrátit vyložení rámu o tři metry a tím snížit zatížení střešní konstrukce tribuny, odstranit se mají také boční pole. Žadatelů o dotace bude v ČR nepochybně hodně. Starostka Květa Kubíčková na lednovém jednání zastupitelstva potvrdila, že tribuna se letos opraví, i kdyby žádost o dotaci nevyšla. Město má akci zahrnutu v rozpočtu na rok 2016, protože tribuna musí splňovat přísné bezpečnostní normy. (ak)

Obrázek aktuality 26.01.2016

Starostkou města byla zvolena Květa Kubíčková

Od pondělního podvečera 25. ledna 2016 má Vrbno pod Pradědem novou starostku. Na 11. zasedání zastupitelstva byla do funkce zvolena paní Květa Kubíčková. V době nepřítomnosti ji zastoupí místostarostka Ing. Pavla Müllerová (obě ANO). Zastupitelé v pondělí rovněž zvolili sedmým členem rady města pana Petra Kopínce (ANO). Paní Kubíčková v úvodu zasedání poděkovala bývalému starostovi Ing. Petru Grossovi za práci pro město. Ten na svou funkci rezignoval k 31. prosinci z osobních důvodů, v roli zastupitele chce i nadále hájit zájmy Vrbna a jeho občanů. (ak)

Obrázek aktuality 25.01.2016

Ledovka pokryla Vrbno pod Pradědem

Pondělní ráno 25. ledna 2016 přineslo déšť a ledovku, ta pokryla město a velmi ztížila lidem cestu do práce či do školy. Většina chodníků se stala jen obtížně schůdných. Jak informoval ředitel Technických služeb Vrbno s.r.o. Zdeněk Valenta, v ulicích je veškerá technika, ovšem účinnost inertního posypu i soli je nízká. V mrznoucím dešti se posypový štěrk rychle obaluje ledem, déšť smývá sůl z již ošetřených ploch. Do některých ulic v kopcích se zrána technika technických služeb ani nedostala. Mimořádná situace žádá trpělivost lidí a hodně rozvahy. Pokud skutečně nemusíte, nevycházejte ven. Výstraha meteorologů před ledovkou je v našem regionu platná po celý den až do 19. hodiny. (ak)

Obrázek aktuality 25.01.2016

Přijďte do Střechy na setkání s odborníky, zjistěte vše ke kotlíkovým dotacím

Vrbenská radnice pozvala na pátek 29. ledna 2016 odborníky včetně zástupce banky, kteří odpoví zájemcům na všechno kolem kotlíkových dotací. Jaké jsou možnosti získat dotaci a v jaké výši, jaká jsou doporučení, pro koho je ekologický kotel vhodný, jak získat půjčku na dofinancování akce pro svůj domek, zda podat žádost sám nebo prostřednictvím odborné firmy, na vše se můžete ptát na informativní schůzce 29. ledna od 15 hodin ve Střeše. Zveme také občany všech obcí mikroregionu Vrbenska, využijte příležitost zjistit vše o dotacích. (ak)

Obrázek aktuality 25.01.2016

Pozor při zemních pracích, zjištění sítí nabízí jejich správce

Na městský úřad přišel dopis společnosti CETIN - České telekomunikační infrastruktury, která vlastní od června 2015 telekomunikační infrastrukturu v ČR. Ve snaze zabránit poškozování nadzemních i podzemních sítí upozorňuje stavebníky a další subjekty na povinnost provést opatření, aby nedošlo ke škodám například při hluboké orbě, zemních pracích, terénních úpravách nebo při průjezdu zemědělské nebo stavební techniky s nesklopenými součástmi zasahujícím do výšky. Mezi základní opatření patří to, že si lidé před začátkem prací vyžádají vyjádření o existenci nadzemních nebo podzemních sítí. Společnost CETIN je připravena toto vyjádření poskytnout zdarma na těchto internetových stránkách. (ak)

Obrázek aktuality 25.01.2016

Do Bruntálu jezdit nemusíte, rybářské lístky vydáváme i ve Vrbně

Někteří příznivci rybaření si navykli jezdit pro rybářský lístek na městský úřad do Bruntálu, to ovšem nemusí. Rybářský lístek mohou získat ve Vrbně pod Pradědem, u vedoucí finančního odboru MěÚ Ing. Jitky Steinerové. Stačí přinést starý rybářský lístek nebo osvědčení o složení zkoušky a občanský průkaz. U nezletilých dětí je potřebný doprovod zákonného zástupce. Výše správního poplatku se odvíjí od délky platnosti průkazu, tedy 100 Kč na jeden rok, 200 Kč na tři léta a 500 Kč na deset let. Děti do 15 let platí polovinu. (ak)

Obrázek aktuality 25.01.2016

Návrhy na ocenění jednotlivců či týmů lze podávat do konce února

Od letošního ledna město oceňuje skvělé počiny či zásluhy jednotlivců a týmů podle nových Zásad pro udělování čestného občanství, Ceny města Vrbna pod Pradědem a poděkování rady města Vrbna pod Pradědem. Navrhnout druhé k ocenění může každá fyzická či právnická osoba, a to v daném roce vždy do konce února. Formulář najdete na našich stránkách, vyplněný a zdůvodněný návrh je třeba doručit na městský úřad. Evidujeme už první dva návrhy pro ocenění v roce 2016. Podle zásad se k nim vyjádří určená komise, následně rada města a případně také zastupitelstvo. (ak)

Obrázek aktuality 22.01.2016

Výstraha před silným mrazem a novou sněhovou pokrývkou

Český hydrometeorologický úřad vydal výstrahu před vysokým mrazem a novou sněhovou pokrývkou. Pro Moravskoslezský kraj je výstraha vydána od pátku 22. ledna 2016 od 19. hodiny do 7 hodin sobotního rána, teploty budou klesat pod -12 stupňů. Sněžení by mělo zasáhnout náš region od sobotního poledne až do nedělního rána, s přechodem okluzní fronty se očekává až deset centimetrů nového sněhu, po oteplení není vyloučeno sněžení, nebo mrznoucí déšť. (ak)

Obrázek aktuality 18.01.2016

Na šlapadle či rotopedu našlapou 393 kilometrů

Nebývalému zájmu domovů pro seniory po celé zemi se těší akce Jedeme v tom společně, která se zrodila ve Vrbně pod Pradědem. Podle ředitele DPS v Mnichově Mgr. Jana Vavříka už je přihlášeno prvních deset domovů a dalších osm zvažuje, že se přidá. Smyslem projektu je zapojit seniory do pohybových aktivit. Obyvatelé jednoho domova mají pospolu na šlapadle či rotopedu zdolat vzdálenost 393 km. Symbolicky jako by startovali z nejvyšší hory Jeseníků Pradědu a pošlapou do Prahy - po trase přes Bruntál, Olomouc, Brno, Jihlavu či Havlíčkův Brod. Akce odstartuje 1. března 2016 v 10 hodin, zajímavé ceny vyhrává domov, který dorazí nejdříve a také jeden nejpilnější cyklista. "Kolegové v Bruntále připravují speciální trička, v Písku také přemýšlejí, čím se odliší. Naše výzva zaujala, jsem tomu velmi rád," dodal Mgr. Vavřík. (ak)

Obrázek aktuality 18.01.2016

Rodinné Jeseníky se prezentovaly na veletrhu GO a Regiontour 2016

Televize Polar přinesla reportáž z brněnského veletrhu cestovního ruchu Go a Regiontour 2016, který o víkendu skončil v Brně. Expozici Jeseníků přitom označila jako nejzajímavější z Moravskoslezského kraje. Prezentaci naší turistické oblasti s městy Bruntálem, Krnovem, Rýmařovem, Vrbnem pod Pradědem i Jeseníkem připravil Euroregion Praděd se svou destinační společností pod názvem a značkou Rodinné Jeseníky. "Z Vrbna nás jelo do Brna na zkušenou sedm, byli jsme zvědavi na prezentaci jiných měst. Naše expozice Euroregionu Praděd poutala právem pozornost návštěvníků," uvedla vrbenská místostarostka Ing. Pavla Müllerová. (ak)

Obrázek aktuality 18.01.2016

Zastupitelé zvolí nového starostu na zasedání 25. ledna

Zveme občany města na 11. zasedání Zastupitelstva města Vrbna pod Pradědem, které se uskuteční v pondělí 25. ledna 2016 od 16 hodin v sále Střediska chytrých aktivit. Na programu je volba starosty města, stanovení počtu uvolněných členů zastupitelstva a volba členy rady města, rozpočtová opatření, podání žádosti o dotaci na opravu tribuny stadionu a další body. (ak)

novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 77 78 79 80 81 82 83 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 151 starší
load